“Нафтогаз України” інтенсифікує видобуток нафти і газу

Незважаючи на фінансові труднощі та несприятливий податковий клімат підприємства НАК “Нафтогаз України” в поточному році активізували роботу з інтенсифікації видобутку нафти та газу на території України.


Протягом першого півріччя підприємства Компанії провели капітальний ремонт 165 нафтових та 88 газових свердловин, вивели з бездіючого фонду 53 нафтових та 41 газову свердловини, провели інтенсифікацію на 286 та 921 свердловинах відповідно. За рахунок цих заходів по Компанії додатково отримано 153,79 млн. м 3 газу та 46,07 тис. тонн нафти та конденсату. Прибуток від проведення робіт з інтенсифікації при витратах 6219,1 тис грн. склав 14461,62 тис. грн.


Роботи з інтенсифікації та впровадження нових методів нафтогазоконденсатовіддачі, а також введення в дію нових потужностей у першому півріччі забезпечили додатковий видобуток 275,5 млн. м 3 газу та 136,6 тис. тонн нафти з конденсатом. У 2002 році роботи з інтенсифікації видобування нафти та газу здійснюються за “Програмою робіт по інтенсифікації видобування газу і нафти і підвищенню нафтогазоконденсатовилучення підприємствами НАК “Нафтогаз України”.


Згідно з Програмою, у 2002 році були визначені об’єкти на яких можливе застосування вторинних та третинних методів підвищення нафтогазоконденсатовіддачі для подальшої розгляду доцільності їх впровадження. Реалізація Програми дозволить охопити у 2002 році 46,3% всіх свердловин Компанії. Очікуваний ефект від реалізації Програми складає 421,245 млн. м 3 газу та 492,682 тис. тонн нафти та конденсату.


Основним завданням Програми на 2002 рік залишається підвищення ефективності робіт з інтенсифікації видобування вуглеводнів за рахунок використання сучасних технологій та нової спеціалізованої техніки.


НАК “Нафтогаз України” протягом 2002-2003 року планує підготувати Комплексну програму впровадження методів підвищення газоконденсатовіддачі до 2010 р, яка буде передбачати першочергові об’єкти для впровадження методів підвищення нафтогазоконденсатовіддачі та механізми фінансування реалізації таких проектів, визначатиме нормативно-правові акти, необхідні для стимулювання реалізації проектів, міститиме методологію підготовки і реалізації проектів підвищення нафтогазоконденсатовіддачі.

Інші новини