Нафтогаз України наполягає на погашенні заборгованості ПАТ «Рівнеазот» за спожитий газ

Сьогодні у Рівненському апеляційному господарському суді відбудеться слухання Апеляційної скарги ДК «Газ України» ...

Сьогодні у Рівненському апеляційному господарському суді відбудеться слухання Апеляційної скарги ДК «Газ України» – дочірнього підприємства НАК «Нафтогаз України», на ухвалу Господарського суду Рівненської області від 01.10.2014, якою ПАТ «Рівнеазот» було надано відстрочку по сплаті заборгованості перед ДК.

Господарський суд Рівненської області надав ПАТ «Рівнеазот» трирічну відстрочку по сплаті заборгованості у сумі 19,7 млн. грн., мотивуючи своє рішення поганим фінансовим станом підприємства та загрозою його банкрутства.

Між тим, підприємство стабільно працює, отримує кошти за реалізовану продукцію та активно інвестує у розвиток виробництва. Зокрема, згідно з повідомленнями ЗМІ лише за останній час ПАТ «Рівнеазот» інвестувало у розширення виробництва близько 140 млн. грн.

Також варто зауважити, що 17.10.2014 Господарський суд Черкаської області відмовив в аналогічному проханні розстрочити виплату заборгованості перед ДК «Газ України» у розмірі 165 млн. грн. на десять років іншому підприємству, що входить до Group DF, – ПАТ «Азот» м. Черкаси.

ДК «Газ України» направила до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України скаргу щодо неналежної поведінки та порушення присяги судді, яка виносила рішення про надання ПАТ «Рівнеазот» трирічної відстрочки по сплаті заборгованості.

Нафтогаз України звертає увагу, що через несвоєчасну сплату за спожитий газ контрагентами ДК «Газ України», це підприємство продовжує накопичувати заборгованість перед Нафтогазом, яка на даний момент перевищує 20 млрд. грн.

Нафтогаз України заявляє, що у нинішній складній ситуації в енергетичному секторі сприяння неповерненню боргів за спожитий газ є безвідповідальним і таким, що веде до розбалансування газового ринку України.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини