Нафтогаз України обговорив концепцію створення газового хаба з європейськими партнерами

Підписання у Варшаві Угоди щодо взаємодії між операторами газотранспортної системи України (ПАТ «УКРТРАНСГАЗ») та Польщі («GAZ-SYSTEM S.A.») може стати першим кроком ...

Підписання у Варшаві Угоди щодо взаємодії між операторами газотранспортної системи України (ПАТ «УКРТРАНСГАЗ») та Польщі («GAZ-SYSTEM S.A.») може стати першим кроком до створення східноєвропейського газового хаба. Про це заявив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, коментуючи підписаний документ.

На думку Андрія Коболєва, реалізація такого проекту дозволить значно підвищити стабільність роботи газотранспортних мереж країн Східної Європи.

Сьогодні Україна володіє значними вільними обсягами для зберігання газу на західних кордонах. Потужність хаба, який буде вирішувати завдання балансування, зберігання, перерозподілу надходження і постачання газу між Україною і країнами ЄС, може становити близько 20 млрд. кубометрів газу на рік. Його створення здатне задовольнити потреби у балансуванні поставок багатьох європейських країн, насамперед, Польщі, Словаччини, Угорщини та Румунії. Проект зможе використовувати поставки з РФ, європейського спотового ринку, Польщі та інших джерел. Східноєвропейський газовий хаб сприятиме створенню загальноєвропейської гнучкої інфраструктури передачі газу, що поєднає Західну, Центральну, Східну Європу і країни Балтії.

Також проект сприятиме поглибленню інтеграції газотранспортних мереж України та країн ЄС і посилить значення нашої країни для укріплення енергобезпеки ЄС.

Ефективним майданчиком для реалізації проекту, на думку Андрія Коболєва, може стати об’єднання «Вишеградська четвірка», про намір України приєднатися до якого нещодавно заявив Президент Петро Порошенко.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини