"Нафтогаз України" оптимізує корпоративну інвестиційну політику

«Нафтогаз України» ухвалив рішення щодо оптимізації корпоративної інвестиційної політики. Наказом голови правління «Нафтогазу України» в Компанії створено Інвестиційний комітет, до функцій якого віднесені розробка і впровадження єдиних стандартів оцінки інвестиційних проектів Компанії, її дочірніх компаній і підприємств.


Головними критеріями оцінки інвестиційних проектів Компанії визначені: рентабельність, період окупності, наявність політичних, економічних і майнових ризиків. На основі розроблених стандартів, Інвестиційний комітет буде визначати пріоритетність вкладень за напрямками діяльності Компанії.

До сфери повноважень Комітету віднесені всі інвестиції та капіталовкладення усіх структурних підрозділів «Нафтогазу України». Створення єдиного центру інвестиційної політики дозволить Компанії концентрувати і перерозподіляти фінансові ресурси для реалізації пріоритетних проектів.

Комітет також координуватиме і контролюватиме проведення тендерів на закупівлю матеріально-технічних ресурсів (МТР) для потреб «Нафтогазу України». Перший етап централізації закупівель МТР завершився восени 2002 року, коли було створено Внутрішньосистемну тендерну комісію, що взяла на себе розгляд пропозицій постачальників на основі конкуренції та проведення відповідних тендерів.

Створення Комітету дозволить стимулювати інноваційну діяльність дочірніх компаній на засадах професіоналізму і відкритості, а також поліпшить якісний рівень підготовки документації.

Впровадження гласних і прозорих критеріїв інвестування підвищить віддачу від капіталовкладень, скоротить термін окупності проектів, збільшить їх рентабельність, а також сприятиме посиленню інвестиційного портфеля Компанії.

Інші новини