“Нафтогаз України” продовжує перебудову внутрішнього ринку

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” запропонувала спільним підприємствам та підприємствам, що здійснюють видобуток газу в Україні за договорами про спільну діяльність, перейти на реалізацію газу через дочірню компанію “Газ України”.

Перехід на схему реалізації через ДК “Газ України” є добровільним і дозволить видобувним підприємствам сконцентруватися на підвищенні видобутку газу та відмовитися від невластивої їм функції збуту. Передача повноважень по реалізації газу дочірній компанії “Газ України” сприятиме підвищенню прозорості ринку, стабілізації цін на газ та остаточній відмові під пільгових схем сплати податків, якими користуються посередницькі компанії.

Станом на 30 серпня угоди про продаж газу НАК “Нафтогаз України” вже уклали два підприємства, що здійснюють його видобуток на умовах договорів про спільну діяльність: компанія “Укргазвидобуток”, що спільно з “Шебелинкагазвидобуванням” експлуатує одне з газових родовищ Харківської області, та ТОВ “Карпатгаз”, що є учасником двох угод про спільну діяльність з “Львівгазвидобуванням” на Східно-Довганівському родовищі. Протягом найближчого часу передбачається підписання ще кількох аналогічних угод.

Угоди, зокрема, передбачають продаж природного газу НАК “Нафтогаз України” з метою його подальшої реалізації споживачам через спеціалізовану збутову структуру – ДК “Газ України”. Оплата газу проводиться трьома рівномірними платежами протягом місяця поставки.

“Наведення ладу на внутрішньому ринку є головним завданням Компанії у поточному році, оскільки в умовах профіциту ми не можемо конкурувати з газом, який не несе у собі податкової складової і оформлений трейдерами через різноманітні “сірі” схеми. Ринок України має базуватися не на конкуренції пільгових схем оформлення газу, а на конкуренції виробників та імпортерів. Ми запрошуємо усіх реальних власників газу підтримати наші зусилля”, – підкреслив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко.

Довідка: “Нафтогаз України” перейшов на прямі схеми реалізації власного газу споживачам без участі посередницьких компаній з 1-го липня. В результаті переходу на пряму схему газопостачання обсяги прямого продажу газу промисловим споживачам по ДК “Газ України” збільшилися з 354 млн. м3 в червні до 513 млн. м3 в липні та, за оперативними даними, у серпні досягнуть 680 млн. м3. У вересні ДК “Газ України” поставить промисловим споживачам близько 680 млн. м3, енергогенеруючим компаніям – 681 млн. м3.

Наприкінці серпня міжнародна енергетична компанія “Ітера” оприлюднила свої наміри підтримати дії “Нафтогазу України” та перейти на реалізацію газу через дочірню компанію “Ітера Україна”. Протягом вересня “Ітера Україна” поставить кінцевим споживачам України 371 млн. м3 природного газу, що в 37 разів перевищує обсяги продажу компанії в серпні (10 млн. м3). В подальшому запланована повна передача усіх обсягів, що імпортує МЕК “Ітера” для реалізації через її українську дочірню компанію.

Інші новини