“Нафтогаз України” продовжує роботи з установки приладів обліку газу

За вісім місяців поточного року в Україні встановлено 234.4 тисячі побутових лічильників газу. Загальна кількість побутових газових лічильників в житловому фонді України на 1 вересня поточного року досягла 3,4 млн. одиниць.


Загалом в Україні налічується майже 10,9 мільйонів газифікованих природним газом квартир, отже, на сьогоднішній день лічильниками оснащено 31% газифікованих помешкань. Оскільки переважна більшість лічильників (2.8 млн.) встановлена в будинках, де газ використовується комплексно, у тому числі і на опалення, наразі лічильниками обліковується вже 54% спожитого населенням газу.


В абонентських службах з населенням працюють 6 тис. контролерів та 2 тис. операторів, для встановлення лічильників задіяно білизько 1.2 тис. спеціалізованих монтажних бригад.


Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України № 175-р від 12.04.2000, завершується оснащення приладами обліку бюджетних установ та організацій. Станом на 1 вересня 2002 року із передбачених розпорядженням оснащенно 2439 (92%) бюджетних установ та організацій, які фінансуються з місцевих бюджетів, та 556 (84%) установ, що належать до сфери управління міністерств.


У споживачів газу в поточному році замінено 947 зістарілих приладів обліку газу на сучасні, з класом точності не гірше 1.0, в тому числі: на промислових підприємствах – 223; підприємствах теплокомуненерго – 257; в бюджетних організаціях – 295; підприємствах компобуту – 172.


Крім того, на підприємствах та в установах, де облік газу був відсутній, встановлено 1004 прилади обліку газу. Станом на 1 вересня 2002 року на обліку знаходяться 77.8 тис. суб”єктів господарювання – споживачів природного газу. В абонентських службах по роботі з суб”єктами господарювання працює 800 контролерів, 500 майстрів та 100 операторів.


На замірних дільницях газотранспортної системи у січні-серпні 2002 року замінено на автоматизовані вимірювальні комплекси 186 застарілих засобів обліку газу.


Відновлення та активізація роботи абонслужб сприяли посиленю контролю за обліком газу та зменшенню його втрат. Внаслідок цієї роботи за 8 місяців поточного року втрати газу у газорозподільчих мережах зменшилися порівняно з аналогічним періодом 2001 року в 2.1. рази.


НАК “Нафтогаз України” продовжує наполегливу роботу зі створення системи обліку природного газу, що забезпечить високий рівень достовірності вимірювання при його видобуванні, транспортуванні, зберіганні і споживанні. Створення такої системи забезпечить підвищення загальної ефективності роботи підприємств “Нафтогазу України” та зменшення втрат природного газу.

Інші новини