“Нафтогаз України” продовжить переговори з Туркменістаном щодо спільного видобутку вуглеводнів

Робоча поїздка до Туркменістану делегації НАК “Нафтогаз України”, що відбулася минулого тижня, підтвердила високі перспективи нафтогазоносності правобережної частини річки Амудар’я, яка запропонована Україні для геологічного вивчення та розробки Президентом Туркменістану Сапармуратом Ніязовим.

Прогнозні видобувні ресурси правобережжя Амудар’ї у межах туркменської території оцінюються в 1.5 млрд. тонн умовного палива, левова частка з яких припадає на природний газ. У регіоні відкриті близько 20 газових та газоконденсатних родовищ (основні – Самантепе, Сагкенар та Метеджан), які переважно знаходяться у стадії розвідки.

Для початку освоєння ресурсів регіону необхідно визначити перспективні шляхи транспортування газу з регіону, оскільки сьогодні у східній частині Туркменістану відповідна інфраструктура (газопроводи, компресорні станції) повністю відсутня. Шляхи розв’язання цієї проблеми будуть розглянуті в процесі подальших переговорів в єдиному комплексі з роботами, спрямованими на освоєння родовищ та перспективних структур правобережжя Амудар’ї.

Крім того, українські спеціалісти вже вивчають геологічну інформацію по блоку Гарабогаз, розташованому на заході країни. На Гарабогазі також виявлено кілька перспективних на нафту і газ структур та відкриті кілька невеликих родовищ. У серпні спеціалісти “Нафтогаза” відвідають Туркменістан для обговорення попередніх результатів аналізу та інтерпретації геологічних даних, що були надані Туркменською стороною, та узгодження графіку подальших дій.

“Створення та швидкий розвиток власної ресурсної бази Компанії за межами України є одним з головних завдань “Нафтогазу”, – підкреслив голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко. – Ми розпочали пошук нових регіонів видобутку у Середній Азії, з якою нас об’єднують спільні традиції, давнє партнерство та налагоджені механізми співпраці”.

Інші новини