«Нафтогаз України» розпочав процес відключення найбільших боржників від газопостачання

НАК «Нафтогаз України» надіслала доручення про відключення від газопостачання ПАТ «Київенерго» та ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» до повного погашення заборгованості за спожитий газ.

НАК «Нафтогаз України» надіслала доручення про відключення від газопостачання ПАТ «Київенерго» та ПАТ «Харківська ТЕЦ-5» до повного погашення заборгованості за спожитий газ. Сумарна заборгованість цих двох компаній складає 2,6 млрд. грн. або близько 13% загальної заборгованості субєктів господарювання перед Нафтогазом (19,75 млрд. грн).

Наразі заборгованість Київенерго перед Нафтогазом становить 1,85 млрд. грн. Після отримання попередження про відключення Київенерго перерахувало Нафтогазу 766 млн. грн. у рахунок погашення заборгованості. Зважаючи на це, Нафтогаз тимчасово призупинив процедуру відключення підприємств Київенерго.

Харківська ТЕЦ-5 заборгувала близько 700 млн. грн. Керівництво Нафтогазу сподівається, що після отримання попередження харківська компанія теж віднайде можливість розпочати погашення заборгованості.

На думку голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва, в умовах газового протистояння з Росією заборгованість компаній за спожитий газ становить серйозну загрозу для енергетичної безпеки держави. «Сьогодні Нафтогаз дає чіткий сигнал: хто не платить за газ, той його не отримуватиме. Накопичування боргів за спожитий газ є неприпустимим», — наголосив Андрій Коболєв.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини