"Нафтогаз України" розпочинає видобуток вуглеводнів у Туркменистані

Міністерство нафтогазової промисловості та мінеральних ресурсів Туркменистану і Держконцерн “Туркменнефть” запропонували НАК “Нафтогаз України” взяти участь у розробці родовища Корпедже на заході країни. Сейсмічні дослідження виявили високу перспективність даного регіону, в якому буде проводитися буріння розвідувальних свердловин на проектні глибини 3800-4500 м.

Співробітництво у наданні сервісних послуг у нафтогазовій сфері на Заході Туркменистану є першим етапом співробітництва між ДК “Турекменнефть” та “Нафтогазом України” і дає старт реальному виходу “Нафтогазу України” у видобувний сектор цієї країни.

Фахівців “Нафтогазу України” з буріння залучатимуть для проведення пришвидшених розвідувальних робіт на території родовища Корпедже та будівництва двох розвідувальних свердловин на базі геологічних завдань на будівництво свердловин та геолого-геофізичних матеріалів ДК “Туркменнефть”.

Для проведення розвідувальних робіт на родовищі Компанією закуплено два нових бурових верстати, необхідне бурове обладнання та спецтехніку. Наразі бурові установки проходять доукомплектацію та оснащення американськими двигунами, придатними для роботи у кліматичних умовах Середньої Азії.

Реалізація інвестиційної програми на родовищі Корпедже дозволить Компанії напрацювати практичний досвід роботи у нових для себе геологічних умовах і отримувати в якості оплати за сервісні послуги природний газ. Після успішного завершення НАК “Нафтогаз України” буріння та випробування перших двох свердловин, ДК “Туркменнефть” може видавати Компанії замовлення на подальше будівництво свердловин у цьому районі з об’ємом проходки не менше 20 тис. м. щорічно на період мінімум до 2010 р.

Нарощування та диверсифікація ресурсної бази Компанії є ключовим елементом стратегії Компанії, а Туркменистан є одним із трьох пріоритетних напрямків. “Середньоазіатський регіон є стратегічним для створення і швидкого збільшення ресурсної бази “Нафтогазу України”, оскільки існуюча інфраструктура дозволяє транспортувати видобуті ресурси в Україну, - відзначив голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко. – Туркменський контракт для нас – наріжний камінь енергетичної безпеки України”.

Інші новини