«Нафтогаз України» спростовує висловлювання міністра палива і енергетики Сергія Ермілова про причетність Компанії до зриву графіків накопичення запасів палива до опалювального сезону

НАК «Нафтогаз України» розцінює обвинувачення міністра палива і енергетики Сергія Ермілова у перешкоджанні створенню запасів вугілля на ТЕС як дезинформацію громадськості і підтвердження наявності кризи в управлінні вугільною галуззю.

Заява міністра про недопостачання газу на ТЕС не має нічого спільного з дійсністю. «Нафтогаз України» з початку року неодноразово попереджав енергогенеруючі компанії Мінтопенерго про можливе зниження обсягів поставок газу в зв'язку з незадовільним рівнем його оплати. У травні Компанія звернулася до уряду з проханням створити запаси газу на ТЕС, однак ініціатива не була підтримана Мінпаливенерго.

Незважаючи на поліпшення у вересні поточної оплати природного газу, енергогенеруючі компанії Мінпаливенерго продовжують ігнорувати сплату боргів за газ, спожитий в 1999-2002 роках, а також у першому півріччі 2003 року. За підсумками 9 місяців поточна заборгованість підприємств міністерства за спожитий природний газ становила 137,4 млн. гривень. Загальна заборгованість генерації досягла 1,53 млрд. гривень. В умовах, що склалися, «Нафтогаз України» відмовився від практики поставок газу в борг, про що завчасно повідомило Мінпаливенерго.

Заява Сергія Ермілова про невиконання Компанією плану закачування природного газу в підземні сховища також є явно неправдивою. Станом на 1 жовтня в підземні сховища газу було закачано 17,14 млрд. м3 газу, з яких «Нафтогазу України» належить 12,82 млрд. м3. Цей показник на 5% вище рівня минулого року.

Усього за підсумками 9 місяців в ПСГ акумульовано 23,8 млрд. м3 природного газу. Закачування в підземні сховища продовжується. Накопичених запасів газу вистачить для задоволення усього платоспроможного попиту України. Оперативна інформація про закачування газу в ПСГ передається Компанією в Мінпаливенерго і доводиться до відома міністра.

НАК «Нафтогаз України» вважає, що регулярні некоректні заяви міністра палива і енергетики порочать не тільки ділову репутацію Компанії, але й спричиняють непоправний збиток іміджу енергетичної галузі держави. «Нафтогаз України» розцінює навмисні публічні обвинувачення Компанії у зриві підготовки до опалювального сезону як прагнення Сергія Ермілова уникнути відповідальності за катастрофічно низькі темпи накопичення вугілля на ТЕС і неготовність ввіреної йому галузі до проведення опалювального сезону.
 

Інші новини