«Нафтогаз України» стурбований низьким рівнем розрахунків за газ енергогенеруючими компаніями

Энергогенеруючі компанії, що входять в склад Мінтопенерго, не розраховуються з боргами за газ, спожитий у 2003 році, оплачуючи тільки поточне споживання. Таким чином, проблема погашення заборгованості, яка утворилася у поточному році, не вирішується. У 2003 році генерація сплатила тільки 80,6% спожитого природного газу, заборгованість станом на 22 вересня становить 133,0 млн. гривень.

Починаючи з вересня 2003 року, ДК «Газ України» перейшла на поставки природного газу енергогенеруючим компаніям виключно на основі 100% передоплати. З 1 по 5 вересня генерація перерахувала Компанії 50,78 млн. грн. Більше платежів у вересні на консолідований рахунок Компанії не надходило. Відповідно, на сьогоднішній день енергетикам поставлено 174, 5 млн. м3 природного газу вартістю 48,2 млн. грн. Добова норма поставок газу в цьому місяці становила 9 млн. м3 за добу.

Незважаючи на поліпшення поточної оплати природного газу, енергогенеруючі компанії Мінтопенерго продовжують ігнорувати сплату боргів за газ, спожитий в 1999-2002 роках, згідно з графіком реструктуризації і постанов Кабінету Міністрів України. У ситуації, що склалася, Компанія була вимушена відмовитися від практики поставок палива в борг і перейти до поставок природного газу тільки за фактом його сплати. Добову норму на жовтень буде визначено на початку місяця на основі здійснених платежів генерації.

Інші новини