“Нафтогаз України” та МЕК “Ітера” спільно реформують ринок України

Прес-реліз
“Нафтогаз України” та МЕК “Ітера”
спільно реформують ринок України
м. Київ 27 серпня 2002 р.
Учора в Києві відбулися переговори між національною акціонерною компанією “Нафтогаз України” та міжнародною енергетичною корпорацією “Ітера” за участі голови правління НАК Юрія Бойко та віце-президента “Ітери” Валерія Очерцова.
У ході переговорів сторони обговорили підсумки здійсненого “Нафтогазом” переходу на систему реалізації природного газу за прямими договорами зі споживачами. Представники МЕК “Ітера” висловили підтримку зусиллям “Нафтогазу України” з реформування внутрішнього ринку, відзначивши позитивний вплив нововведень на структуризацію ринку та зміцнення договірної дисципліни.
Сторони підтвердили досягнуті раніше домовленості стосовно переходу МЕК “Ітера” на реалізацію газу українським споживачам виключно через компанію “Ітера-Україна”. Сторони домовилися, що МЕК “Ітера” із встановленої квоти на імпорт газу в України протягом вересня реалізує українським споживачам 850 млн. м³ газу, а решту закачає в підземні сховища. Переважну більшість цього обсягу уже в вересні буде запропоновано споживачам через “Ітера-Україна”. Раніше МЕК “Ітера” поставляла природний газ переважно на умовах DAF кордон України.
“Ставши на шлях реформування газового ринку України, ми розпочали з власної компанії і сьогодні повністю звільнилися від газотрейдерів. Настав час здійснити аналогічні кроки і решті постачальників газу, провідним серед яких є МЕК “Ітера”, - прокоментував головну тему переговорів голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко. “Наші відносини з “Ітерою” завжди характеризувалися взаєморозумінням та готовністю підтримати один одного. Сьогодні ми готові надати “Ітері” всю необхідну підтримку щоб спільно зробити черговий крок на шляху реформування внутрішнього ринку України”, - підкреслив голова НАК.
Прес-центр
НАК “Нафтогаз України”

Інші новини