“Нафтогаз України” та Національна Нафтова Корпорація Лівії підписали меморандум про співробітництво

Учора, 14 жовтня, у присутності Президента України Леоніда Кучми та Лідера Лівійської революції Муаммара Каддафі відбулося урочисте підписання “Меморандуму про співробітництво між НАК “Нафтогаз України” та Національною Нафтовою Корпорацією (NOC) Лівії в нафтогазовій сфері”. Документ підписали голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко та президент NOC доктор Абд Ель-Хафіз Злітні.

Меморандум є рамковим міжурядовим документом, що визначає умови співпраці національних нафтогазових компаній України та Лівії на міждержавному рівні. Його ухвалення відкриває шлях до переговорів щодо умов комерційних контрактів між “Нафтогазом” та NOC.

На початку вересня “Нафтогаз України” отримав запрошення відвідати “кімнату даних” Національної Нафтової Корпорації. В результаті аналізу наданої геологічної інформації, “Нафтогаз“ відібрав для подальшого вивчення дані щодо 72-х блоків, перспективних на нафту і газ. У ході подальшого опрацювання інформації Компанія зупинилася на 9 блоках, по яких лівійській стороні був відісланий запит на додаткову інформацію.

17-20 жовтня, з метою отримання додаткових даних, Тріполі відвідають співробітники геологічних служб “Нафтогазу”. Компанія розраховує остаточно визначити 4 блоки за підсумками аналізу розширеної геологічної інформації в термін до 25 жовтня.

В термін до кінця листопада “Нафтогаз” планує підготувати бізнес-план розробки кожного з чотирьох відібраних блоків та надати їх на розгляд лівійської сторони. Після розгляду бізнес-плану уповноваженими органами Лівійської Джамахірії, “Нафтогаз” та NOC розпочнуть переговори щодо умов комерційних контрактів на базі законодавства про розподіл продукції. Планується, що на першому етапі проекту інвестиції “Нафтогазу” у пошук та розробку нафтових родовищ в Лівії складуть близька $100 млн.

“Ми надзвичайно задоволені швидким розвитком Лівійського проекту компанії, – підкреслив голова правління “Нафтогазу” Юрій Бойко. – В об’єднанні можливостей “Нафтогазу України” та NOC закладено величезний економічний потенціал. Наше завдання – якнайшвидше перетворити його на додаткову вартість в інтересах як України, так і Лівії”.
 

Інші новини