“Нафтогаз України” та “Туркменнефтегаз” 27 жовтня підпишуть контракт на постачання в Україну туркменського природного газу на 2003 рік

Під час одноденного робочого візиту голови правління НАК “Нафтогаз України” Юрія Бойко до Ашгабату 1 жовтня, відбулася зустріч керівника Компанії з Президентом Туркменістану Сапармуратом Ніязовом. Центральною темою переговорів стала підготовка до укладення нового контракту на постачання туркменського природного газу в Україну на 2003 рік.


У ході переговорів сторони підкреслили високій рівень партнерства між Україною та Туркменістаном та відзначили успішну реалізацію усіх двосторонніх проектів, що були започатковані Президентами двох країн у ході минулорічного візиту Сапармурата Ніязова в Україну та візиту Леоніда Кучми до Туркменістану навесні нинішнього року.


Україна є провідним покупцем туркменського природного газу, її статус закріплений довгостроковою угодою на 2002-2006 роки. Туркменістан залишається основним постачальником природного газу в Україну протягом останніх двох років. Юрій Бойко запевнив Президента Туркменістану у повному виконанні графіків оплати та постачання матеріально-технічних ресурсів згідно з умовами контракту 2002 року.


Президент Туркменістану та голова правління “Нафтогазу України” висловилися за подальший розвиток співробітництва у реалізації проектів промислового та комунікаційного будівництва в Туркменістані за участю України. Було досягнуто домовленостей щодо прискорення будівництва мосту через річку Амудар’я; компресорних станцій у Їланли, Дерялику, Готур-Депі, що здійснює Сумське НВО ім. Фрунзе; дренажно-комунікаційних тунелів в Ашгабаті; інженерно-технічних споруд у Арчабілі; та об’єктів водопостачання у Рухабатському етрапі Туркменістану. Загальна вартість робіт, що виконують українські будівельні та підрядні організації, перевищує $1 млрд.


Наступний раунд переговорів, на якому планується підписання контракту на постачання в Україну туркменського природного газу у 2003 році, заплановано на 27 жовтня.

Інші новини