"Нафтогаз України" у першому кварталі перевиконав податкові зобов'язання

”Нафтогаз України” продовжує перевиконувати план сплати податків та зборів до Державного бюджету України. За підсумками фінансово-господарської діяльності у першому кварталі поточного року, НАК ”Нафтогаз України” нараховано 1 399,7 млн. грн. податків та зборів. Платежі Компанії за оперативними даними склали 1 525,6 млн. грн. або 109,0% від нарахованого. За відповідний період минулого року ”Нафтогаз України” розрахувався з бюджетом на 60.8%, сплативши 1 345,7 млн. грн.

В умовах зменшення валового доходу і податкових зобов’язань, “Нафтогаз України” вийшов на повне виконання податкових завдань. Завдяки зменшенню податкового тиску на Компанію, зокрема, введенню нульової ставки ПДВ на операції з реалізації імпортованого природного газу, Компанія позбавилася податкових зобов’язань за поставлений споживачам, але не оплачений ними природний газ.

Станом на 1 квітня 2003 року, найбільшої позитивної динаміки досягнуто по сплаті податку на прибуток (209.7% від нарахованого, порівняно з 68% за аналогічний період минулого року) та податку на додану вартість (107.8%, що більш ніж вдвічі перевищує показник 2002 року). Також перевиконані завдання з рентної плати за газ та рентної плати за транспортування нафти.

Компанія планує добитися подальшого підвищення розрахунків з бюджетом шляхом продовження жорсткої політики стосовно неплатників. Тільки у поточному році борги споживачів перевищили 600 млн. грн. Найбільшими неплатниками у 1-му кварталі залишаються енергогенеруючі компанії. Зокрема, “Центренерго” заборгувало Компанії понад 125 млн. грн., “Дніпроенерго” – 87 млн. грн., “Західенерго” – більше 51 млн. грн.

“Навіть за умови зменшення валового доходу Компанії, у першому кварталі нам вдалося сплатити більше податків, ніж торік, – сказав голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко. – Я вважаю це прямим результатом збільшення ефективності Компанії, її відповідальності перед державою та бюджетом”.

Інші новини