“Нафтогаз України" у першому півріччі 2004 року на 9.8% перевиконав податкові зобов'язання

НАК «Нафтогаз України» у першому півріччі 2004 року черговий раз перевиконав план сплати податків і зборів до Державного бюджету України. За оперативними даними фінансово-господарської діяльності протягом 6 місяців поточного року платежі Компанії склали 2.87 млрд. грн. або 109.8% від нарахованого. Таким чином, Компанія підтвердила свою репутацію сумлінного платника податків.

Покращення показників зі сплати податків та зборів до Державного бюджету у першому півріччі 2004 року продемонстрували майже всі структурні підрозділи “Нафтогазу України”. Перевиконати податковий план протягом цього періоду вдалося апарату НАК “Нафтогаз України” (106.9%), ДК “Укргазвидобування” (103.1%), ДК “Укртрансгаз” (196.5%), ДК “Газ України” (128.9%), ВАТ “Укртранснафта” (179.5%), ВАТ “Укрнафта” (104.5%) та іншим підприємствам Компанії.

Найкращої динаміки вдалося досягнути по оплаті податку на додану вартість. Станом на 1 липня 2004 року рівень оплати цього податку склав 159.4% від нарахованого у порівнянні з 97,7% за аналогічний період минулого року. У першому півріччі Компанія також повністю виконала податковий план зі збору за геологорозвідувальні роботи, перерахувавши в бюджет 103,1% від нарахованої суми у порівнянні з 85.6% за аналогічний період 2003 року.

Завдяки впровадженню в дію прогресивного Закону “Про рентні платежі за нафту, природний газ та газовий конденсат“ суттєво збільшилися рентні платежі “Нафтогазу України”. Рівень оплати рентної плати за видобуток природного газу підвищився з 93.1% у І півріччі 2003 року до 100.7% поточного року, ренти за транзит газу – з 94.6% до 100.5%, ренти за видобуток нафти – з 90.9% до 105.3%. Продовження дії цього Закону у 2005 році надасть можливість Компанії ефективно використовувати ресурси нафти та газу, приділяти більше уваги родовищам зі складними умовами видобування вуглеводнів, нарощувати обсяги видобування енергоресурсів та відповідно збільшувати відрахування рентних платежів до бюджету.

У 2003 р. кожна десята бюджетна гривня надійшла до державної скарбниці з ресурсів Компанії. Поточного року НАК “Нафтогаз України” продовжує нарощувати власні потужності і тим самим сприяє надходженню додаткових коштів до бюджету. За умови стабілізації податкового законодавства Компанія виконуватиме роль не тільки головного платника податків, але й впроваджуватиме державні соціальні програми. Проте спроби посилення податкового тиску, які періодично ініціюються деякими державними посадовцями, зруйнують нафтогазову галузь та призведуть до різкого скорочення її відрахувань до бюджету.

Інші новини