“Нафтогаз України” уклав угоду на закупівлю природного газу в Туркменістані на 2005 рік

Учора в Ашхабаді було підписано Додаткову угоду про обсяги та умови постачання туркменського природного газу до України на 2005 рік. Підписи під документом поставили Президент Туркменістану Сапармурат Ніязов та голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Бойко.

Угода передбачає постачання до України впродовж 2005 року 36 млрд. м³ туркменського природного газу. Основний обсяг газу (31.5 млрд. м³) закуповується “Нафтогазом України“ за ціною $58 за 1,000 м³ на кордоні Туркменістан-Узбекистан. Розрахунки за газ здійснюватимуться за формулою: 50% – грошовими коштами ($913 млн.); 50% – зустрічними поставками товарів та обладнання ($913 млн.).

Додаткові 4.5 млрд. м³ буде поставлено в рахунок оплати робіт та послуг, виконаних українськими компаніями при реалізації інвестиційних проектів на території Туркменістану. У 2004 році Україна отримала в рахунок реалізації інвестиційних проектів лише 1.8 млрд. м³ природного газу. У 2005 році ці поставки буде збільшено в 2,5 рази.

Таким чином, низка положень Угоди, а саме:

- збереження товарно-грошової форми розрахунків;
- збільшення у 2,5 рази поставок в Україну “інвестиційного” газу,

а також сприятлива кон’юнктура європейських експортних ринків, дозволять “Нафтогазу України” уникнути стрімкого підвищення цін на природний газ для промислової групи українських споживачів.

Підписанням Угоди на постачання туркменського природного газу до України на 2005 рік ”Нафтогаз України” виконав своє статутне завдання з забезпечення енергетичної безпеки України та забезпечив диверсифікацію джерел надходження природного газу до країни.

Підписана Угода повністю забезпечує газовий баланс України на 2005 рік, створює умови для продовження динамічного розвитку української промисловості, збільшення національного експорту та виконання інвестиційних програм у Туркменістані за активної участі українських компаній.

Інші новини