"Нафтогаз України" в поточному році збудує три газопроводи в Криму

У 2003-2004 році НАК “Нафтогаз України” планує збудувати за рахунок власних коштів три великих газопроводи в Автономній Республіці Крим.

До 2004 року планується завершити проект з будівництва газопроводу в напрямку Судака, відведення від газопроводу Джанкой-Феодосія-Керч. На сьогоднішній день місто Судак не забезпечене централізованим газопостачанням, а після завершення спорудження газопроводу буде повністю газифіковане. Кошторисна вартість робіт зі спорудження газопроводу до Судака протяжністю 45 км. складає 40 млн. грн. За домовленістю між місцевою владою та “Нафтогазом України”, фінансування буде частково здійснюватися за рахунок коштів, що надходять в якості оплати боргів за газ минулих років.

З метою реалізації проекту Компанією вже закуплено в корпорації “Інтерпайп” більше 2 тис. тонн труб діаметром 300 мм., які вже почали надходити.

На виконання доручення Адміністрації Президента України, до серпня поточного року “Нафтогаз України” розраховує побудувати відгалуження від газопроводу Джанкой-Симферопіль до с. Янтарне (Красноградський р-н). Орієнтовна вартість будівництва цього трубопроводу протяжністю 12 км. складає 5 млн. грн. Труби для будівництва вже надходять.

“Нафтогазом України” також розпочато розробку проектної документації для будівництва перемички довжиною 15 км. між газопроводами Передове-Севастополь-3 та Сімферополь-Севастополь. Ведення в дію цієї перемички дозволить забезпечити надійність газопостачання Севастополя в зимовий період.

Довідка: Протягом 2003 року “Нафтогаз України” ввів у експлуатацію 400.13 км. газопроводів та відведень від них (зокрема, газопровід Джанкой-Феодосія-Керч довжиною 268,3 км.) та 89,9 км. газорозподільчих мереж.

Газотранспортна система Криму пов”язана із ГТС всієї країни та включає більше 1200 км магістральних газопроводів, в тому числі 282 км. морських, та 43 газорозподільчих станції.

Інші новини