“Нафтогаз України” вивів лінію з виробництва пропіленту на Яблунівському ГПЗ на проектну потужність

НАК “Нафтогаз України” вивела на проектну потужність лінію з виробництва газового пропіленту на Яблунівському газопереробному заводі. Протягом січня-лютого Яблунівський ГПЗ виробив 1,5 тис. тонн пропіленту при річній потужності у 10 тисяч тонн. Таким чином, потужності лінії у 2004 році завантажені більш ніж на 90%.

Будівництво лінії з виробництва пропіленту на Яблунівському ГПЗ, було завершено в листопаді 2003 року. Вартість проекту склала 3 млн. грн. при терміні окупності 3 місяці. В грудні минулого року обладнання було протестовано та вироблено експериментальну партію газового пропіленту у 229 тонн. Фінансування робіт здійснювалося коштом Компанії.

Довідка: Яблунівський ГПЗ прийнято в експлуатацію у вересні 1999 року. Завод збудовано за американською технологією та оснащено американським обладнанням. Підрядником будівництва виступила американська компанія ChemDesign.

Проектна потужність підприємства складає 2 мільярди м³ газу по сировині та близько 100 тис. тонн пропан-бутану по кінцевій продукції. Завод використовує сировину розташованих неподалік Яблунівського та Глинсько-Розбишевського родовищ.

Кошторисна вартість будівництва Яблунівського ГПЗ складала $34 млн. Капіталовкладення у подальший розвиток підприємства перевищили 20 млн. грн. Кошти переважно спрямовувались на розвиток енергозабезпечення заводу та інших об’єктів “Укргазвидобування” у регіоні.

За підсумками 2003 року Яблунівський ГПЗ переробив 1.7 млрд. куб. м природного газу. Виробництво пропан-бутану досягло 60.4 тис. тонн, стабільного газового бензину – 10.2 тис. тонн. Планами на 2004 рік передбачається збільшення усіх основних виробничих показників.
 

Інші новини