“Нафтогаз України" за 11 місяців 2003 року перевиконав податкові зобов'язання

«Нафтогаз України» продовжує перевиконувати план сплати податків і зборів до Державного бюджету України. За підсумками фінансово-господарської діяльності за 11 місяців поточного року НАК «Нафтогаз України» нараховано 5 620,3 млн. грн. податків і зборів. Платежі Компанії за оперативними даними склали 5 759,4 млн. грн., або 102,5% від нарахованого. За відповідний період минулого року «Нафтогаз України» розрахувався з бюджетом на 70,9%, сплативши 5 151,4 млн. грн.

Станом на 1 грудня 2003 року, найкращої динаміки вдалося досягнути по оплаті податку на прибуток (12,6% від нарахованого, в порівнянні з 59,4% за аналогічний період минулого року) і податку на додану вартість (115,4%, в порівнянні з 77,6% за аналогічний період 2002 року). Суттєво виріс рівень оплати рентної плати за транзитне транспортування природного газу і збору на геолого-розвідувальні роботи.

«Нафтогаз України» вийшов на повне виконання податкових завдань в умовах оптимізації податкового законодавства. Завдяки зменшенню податкового тиску на Компанію, зокрема, введенню нульової ставки ПДВ на операції з реалізації імпортованого природного газу, з Компанії був знятий додатковий податковий тягар в розмірі 1,5 млрд. грн. на рік, що традиційно складав недоїмку Компанії. Зараз Державний бюджет отримує ці кошти від безпосередніх споживачів природного газу - промислових підприємств, енергогенеруючих компаній і підприємств теплокомуненерго.

Закріплення у Державному бюджеті на 2004 рік нульової ставки ПДВ на операції по реалізації імпортованого природного газу дозволить «Нафтогазу України» в наступному році своєчасно і в повному обсязі виконувати податкові зобов'язання.

Інші новини