"Нафтогаз України" за 8 місяців перевиконав податкові зобов"язання

«Нафтогаз України» продовжує перевиконувати план сплати податків і зборів до Державного бюджету України. За підсумками фінансово-господарської діяльності за 8 місяців поточного року НАК «Нафтогаз України» нараховано 4 057,5 млн. грн. податків і зборів. Платежі Компанії за оперативними даними склали 4 111,6 млн. грн., або 101.3% від нарахованого. За відповідний період минулого року «Нафтогаз України» розрахувався з бюджетом на 67.4%, сплативши 3 598,0 млн. грн.

Ефективна робота Компанії у всіх сегментах ринку, зокрема, проведення реформи газового ринку, а також значне збільшення обсягів експорту газу дозволило добитися зростання надходжень грошових коштів. Відповідно, за 8 місяців поточного року рівень оплати податків власними коштами виріс в півтори разу і становив 2 695,3 млн. грн. або 66,4%.

За станом на 1 вересня 2003 року, найкращої динаміки вдалося досягнути по оплаті податку на прибуток (123,7% від нарахованого, в порівнянні з 56% за аналогічний період минулого року) і податку на додану вартість (110.6%, в порівнянні з 67,8% за аналогічний період 2002 року). Майже в два рази виріс рівень оплати рентної плати за транзитне транспортування природного газу і збору на геолого-розвідувальні роботи.

У умовах оптимізації податкового законодавства, «Нафтогаз України» вийшов на повне виконання податкових завдань. Завдяки зменшенню податкового тиску на Компанію, зокрема, введенню нульової ставки ПДВ на операції з реалізації імпортованого природного газу, з Компанії був знятий додатковий податковий тягар в розмірі 800 млн. грн. (усього на 2003 рік - 1,5 млрд. грн.). При цьому зараз Державний бюджет отримує ці кошти, які традиційно складали недоїмку Компанії, від безпосередніх споживачів природного газу - промислових підприємств, енергогенеруючих компаній і підприємств теплокомуненерго.

Збереження в Державному бюджеті на 2004 рік нульової ставки ПДВ на операції по реалізації імпортованого природного газу дозволить «Нафтогазу України» в наступному році своєчасно і в повному об'ємі виконувати податкові зобов'язання.

«Стопроцентная сплата податків і зборів в 2003 році свідчить про фінансове оздоровлення Компанії, - сказав голова правління «Нафтогазу України» Юрій Бойко. - Ми відповідальні за майже п'яту частину державних прибутків, і слова недоїмка більше не існує в нашому лексиконі».

Інші новини