Нафтогаз України залучатиме сучасні технології в охороні трубопроводів

Вчора, 20 жовтня, у приміщенні НАК «Нафтогаз України» відбулася зустріч з фахівцями провідних підприємств авіакосмічної галузі.

Вчора, 20 жовтня, у приміщенні НАК «Нафтогаз України» відбулася зустріч з фахівцями провідних підприємств авіакосмічної галузі.

Учасники зустрічі презентували практичні можливості дистанційного зондування землі з космосу та з безпілотних і пілотованих літальних апаратів. Запропоновані технології дозволять забезпечити надійну охорону лінійної частини та об’єктів магістрального трубопровідного транспорту, а також допомогу у пошуку і геологічній розвідці нових родовищ вуглеводнів.

У нараді взяли участь представники Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дочірніх підприємств Нафтогазу, а також фахівці Державного космічного агентства України, Наукового центру аекрокосмічних досліджень Землі Інституту геологічних наук Національної академії наук України, Національного авіаційного університету та ПрАТ «АС».

Магістральні нафто- та газопроводи є стратегічно важливими для економіки і безпеки держави, і, відповідно до класифікації міжнародних іститутів, поряд з енергетичними та транспортними магістральними мережами належать до об’єктів критичної інфраструктури та підлягають першочерговому захисту та охороні. На сьогодні у забезпеченні охорони лінійної частини та стаціонарних об’єктів магістральних газо- і нафтопроводів задіяно тисячі охоронців, щоденно сотні мобільних екіпажів здійснюють патрулювання трубопроводів. В умовах загострення збройного конфлікту на сході України захист магістральної інфраструктури набуває першочергового значення.

Використання сучасних технологій у сфері охорони об’єктів магістрального трубопровідного транспорту дозволить в режимі реального часу отримувати інформацію про стан трубопроводів та вчасно реагувати на виявлені факти кримінальних проявів на об’єктах газотранспортної системи.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини