“Нафтогаз України” завершила перший етап переходу на централізовані закупки матеріально-технічних ресурсів

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” у серпні завершила перший етап переходу на єдиний порядок закупівель матеріально-технічних ресурсів (МТР) підприємствами, що входять до складу Компанії.


Створено багатоступінчату систему закупівель, що гарантує повний контроль за доцільністю закупівель, ціновою політикою постачальників та дотриманням ними термінів виконання поставок.


Рішення щодо закупівель МТР затверджуються Внутрішньосистемною конкурсною комісією НАК “Нафтогаз України”, на розгляд якій подаються пропозиції щодо постачальників та заявки на закупівлю МТР для потреб підприємств Компанії.


Закупівельними операціями безпосередньо займається спеціалізоване ДП “Укрнафтогазкомплект”. Всі розрахунки проводяться виключно грошовими коштами. Протягом серпня обсяг закупівель через цю компанію складе близько 50 млн. грн. Матеріально-технічні ресурси у серпні централізовано закуповуються для ДК “Укргазвидобування” та ВАТ “Укрнафта”.


Другий етап централізації закупівель, що розпочнеться у вересні, передбачає повне забезпечення МТР усіх підприємств, що входять до складу “Нафтогазу України”, виключно через механізм затвердження Внутрішньосистемною конкурсною комісією НАК. Поставки охоплять також ВАТ “Укртранснафта”, ДАТ “Чорноморнафтогаз”, ВАТ “Азмол” та інші дочірні компанії. Загалом підприємства НАК середньомісячно витрачають на закупівлю матеріально-технічних ресурсів близько 110 млн. грн.


Відмова від негрошових форм розрахунків та реалізація відбору постачальників дозволила підвищити прозорість поставок, прорахувати їх реальну вартість та в перспективі приведе до економії коштів, що витрачаються на МТР. Створення єдиного центру закупівель посилить позиції “Нафтогазу України” у переговорах з постачальниками та призведе до подальшого здешевлення МТР, одночасно оптимізувавши терміни поставок та якість продукції.

Інші новини