“Нафтогаз України” збільшить видобуток газу на 1 мільярд кубометрів на рік

Сьогодні дочірня компанія “Укргазвидобування” закінчила будівництво та розпочала пусконалагоджувальні роботи на Хрестищенській дожимно-компресорній станції (ДКС) у Харківській області. Введення станції у промислову експлуатацію заплановано на квітень-травень поточного року.

Вихід ДКС Хрестище на проектну потужність забезпечить зростання щорічного видобутку природного газу Компанією на 1 мільярд кубічних метрів, або більш ніж на 5%. У 2003 році підприємства Компанії видобули 18.2 млрд. м³ природного та супутнього газу з 19.5 млрд. м³, що були видобуті по Україні в цілому.

Нова компресорна станція обслуговуватиме Хрестищенську групу родовищ, основними серед яких є: Хрестищенське, Єфремівське, Мелихівське, Кечигівське, Медведівське та Розпашнівське родовища. Реконструкція ДКС полягала у встановленні 8 нових газоперекачувальних агрегатів українського виробництва з коефіцієнтом корисної дії (ККД) – 31%. Попереднє обладнання ДКС забезпечувало ККД не більше 22%. Здійснення реконструкції ДКС дозволить заощаджувати значні обсяги газу, що використовуються для роботи газоперекачувальних агрегатів.

Наступним етапом реконструкції Хрестищенської ДКС стане заміна системи охолодження природного газу з аміачної на турбодетандерну. Таким чином буде знижено температуру обробки природного газу з –8С° до –25С°, що дозволить збільшити відбір конденсату з 8 до 18 тисяч тонн на рік. Витрати електроенергії на Хрестищенській ДКС скоротяться з 25 до 1 млн. кВт/год на рік, що дозволить заощаджувати понад 4.5 млн. грн. щорічно.

В травні-грудні поточного року додатковий видобуток газу за рахунок Хрестищенської ДКС складе 570 мільйонів кубометрів. Додаткові доходи Компанії від реалізації цього газу очікуються в розмірі 90 мільйонів гривень. При загальній вартості проекту реконструкції Хрестищенської ДКС у 182.5 мільйонів гривень, термін її окупності не перевищить 2 роки.

Довідка: Експлуатацію Хрестищенського родовища розпочато на початку 70-х років ХХ ст. За обсягами видобутку газу (близько 2.5 млн. м³ на добу) Хрестищенське родовище сьогодні є другим в Україні після Шебелинського. Виснаженість родовища на сьогоднішній день складає близько 80%. Виснаженість оточуючих родовищ Хрестищенської групи – близько 65%.

Реконструкція Хрестищенської ДКС дозволить стабілізувати видобуток газу на рівні 6.9 млрд. м³ на рік по Шебелинському родовищу та на рівні 1.2 млрд. м³ на рік по Хрестищенській групі родовищ протягом 2004-2010 рр.

Інші новини