Нафтогаз відмовив Газпрому в оформленні балансувального газу як закупленого Україною

НАК «Нафтогаз України» запропонувала привести неврегульоване контрактом питання обліку балансувального газу у відповідність до стандартної європейської практики.

НАК «Нафтогаз України» запропонувала привести неврегульоване контрактом питання обліку балансувального газу у відповідність до стандартної європейської практики. Така пропозиція була вперше зроблена Нафтогазом влітку 2014 року і в даний час знаходиться на розгляді Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма.

Балансувальний газ утворюється у зв'язку з технічними особливостями транспортування газу, в результаті яких обсяги газу, що увійшли в систему, не відповідають обсягам, переданим в сусідні ГТС в кожному періоді в точності до кубометра. Ці балансувальні обсяги можуть становити до декількох відсотків від сумарного протранспортованого обсягу за період.

Зустрічна претензія Газпрому стосується 5 млн куб. м балансувального газу, що утворився за чотири місяці 2014 року, в період, коли Нафтогаз не імпортував російський газ для України. Обсяг, що було протранспортовано Україною в країни ЄС за ті ж місяці, склав 17 420 млн куб. м. Таким чином, неврегульованим залишається питання щодо 0,03% протранспортованого обсягу.

Європейська практика балансування передбачає залік цих обсягів сторонами в періоді, наступному за звітним. Газпром, в свою чергу, наполягає на сплаті Нафтогазом штрафних санкцій за балансувальний газ, що утворився наприкінці кожного місяця, в якому не здійснювався імпорт російського газу для України. До вирішення спору обсяги балансувального газу враховуються Нафтогазом як газ, що належить Газпрому.

Та ж невизначеність щодо балансувального газу існувала в попередні роки, коли під тиском російської сторони Нафтогаз був змушений викуповувати ці обсяги. Нафтогаз розраховує на те, що сторони знайдуть можливість врегулювати спірні питання відповідно до європейських стандартів роботи газового ринку, в т.ч. через суд.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини