Нафтогаз відсторонив від обов’язків президента Укртрансгазу

Нафтогаз України відсторонив від обов’язків президента Укртрансгазу Ігоря Прокопіва. Таке рішення ухвалило правління і затвердила наглядова рада Нафтогазу.

Нафтогаз України відсторонив від обов’язків президента Укртрансгазу Ігоря Прокопіва. Процедура відсторонення передбачена статутом Нафтогазу, який Кабінет Міністрів України ухвалив у грудні 2016 року.

Відповідно до статуту Укртрансгазу, управління компанією візьме на себе перший віце-президент Укртрансгазу Мирослав Химко. Нафтогаз та Укртрансгаз наголошують, що зміни в керівництві не вплинуть на постачання газу українським споживачам, а транзит газу продовжуватиметься в повному обсязі згідно з контрактними зобов’язаннями.

Під час проведення аудиту фінансової звітності Укртрансгазу за 2015 рік незалежний аудитор групи, компанія Deloitte & Touche, не зміг отримати достатніх аудиторських доказів для підтвердження низки закупівель. Зовнішній аудитор продовжив перевірку, а новостворений орган внутрішнього аудиту Нафтогазу, який звітує аудиторському комітету наглядової ради, провів відповідне розслідування.

Додаткові розслідування підтвердили попередньо виявлені факти та допомогли зібрати більше доказів неналежного управління в сфері закупівель. Наявні факти порушень спонукали до подальших паралельних розслідувань, що охоплюють більш широке коло питань.

В межах докорінної реформи корпоративного управління Нафтогаз запроваджує нову систему внутрішнього контролю в усіх компаніях групи. Для забезпечення дотримання відповідних політик і законодавства подібні внутрішні аудиторські перевірки зараз розпочаті в усіх дочірніх компаніях Нафтогазу.Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини