Нафтогаз вітає позицію США щодо неприпустимості будівництва «Північного потоку 2»

Нафтогаз вперше взяв участь в роботі українсько-американської Комісії стратегічного партнерства. Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв взяв участь в засіданні українсько-американської Комісії стратегічного партнерства 16 листопада у Вашингтоні

Нафтогаз вперше взяв участь в роботі українсько-американської Комісії стратегічного партнерства

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв взяв участь в засіданні українсько-американської Комісії стратегічного партнерства 16 листопада у Вашингтоні.

Керівник Нафтогазу включений до делегації України указом Президента №366/2018.

Компанія вперше представлена на переговорах такого рівня, раніше в них брали участь виключно представники органів влади.

В ході засідання обговорювалося, зокрема, питання співробітництва для недопущення будівництва газопроводу «Північний потік 2». «Ми продовжимо разом працювати над тим, щоб зупинити проект «Північний потік 2», який шкодить економічній та стратегічній безпеці України, а також ставить під загрозу суверенітет інших європейських країн, які залежать від російського газу. Ми не хочемо, щоб наші європейські друзі стали жертвами такого ж політичного та економічного тиску, який Росія намагається використовувати проти України з тих пір, коли та позбавилася своїх радянських кайданів», - зазначив за підсумками переговорів Державний секретар США Майк Помпео.

За словами Андрія Коболєва, зусилля Сполучених Штатів наразі є визначальними у боротьбі проти російського проекту. «Наші американські партнери наполегливо та послідовно доводять до європейських колег інформацію про численні ризики, які несе «Північний потік 2». Найголовніші з цих ризиків – руйнування єдності позиції європейських країн, створення окремих груп, залежних від Газпрому, девальвація принципів рівності, недискримінації та спільного розвитку, на яких був заснований Європейський Союз, на яких ґрунтуються базові інституції в енергетичній сфері, до яких приєдналась і Україна», -- зазначив Андрій Коболєв. Він високо оцінив принципову позицію американської влади і її намір продовжувати зусилля для недопущення будівництва газопроводу, який загрожує енергетичній безпеці України та суперечить довготривалим інтересам Євросоюзу.
Українську делегацію у Вашингтоні очолює Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, до її складу також включені представники Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства юстиції України, Адміністрації Президента України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України, а також голова Центральної виборчої комісії, Надзвичайний та Повноважний Посол України в Сполучених Штатах Америки.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини