Нафтогаз вітає рішення комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримати законопроект щодо адбандлінгу

Схвалення парламентським комітетом з питань енергетики та житлово-комунальних послуг проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» дає шанс на проведення ефективного реформування енергетичного сектору України і продовження транзиту

Схвалення парламентським комітетом з питань енергетики та житлово-комунальних послуг проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» дає шанс на проведення ефективного реформування енергетичного сектору України і продовження транзиту. Таку думку висловив голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв, коментуючи рішення профільного комітету схвалити законопроект і рекомендувати його прийняття парламенту.

Секретаріат Енергетичного співтовариства ЄС вже підтвердив відповідність проекту закону вимогам Третього енергопакету і рекомендував його для якнайскорішого прийняття.

«Прийняття цього закону дозволить значно прискорити відокремлення газотранспортної системи України і створення незалежного оператора, що відповідає міжнародним зобов’язанням України і необхідно для збереження транзиту», – зазначив Андрій Коболєв. На думку голови правління Нафтогазу, ухвалення документу вимагало від членів комітету і керівництва Міністерства енергетики та захисту довкілля України чималої мужності, враховуючи шалений тиск з боку опонентів реформи.

Законопроект передбачає, що газотранспортна система України залишається у стовідсотковій державній власності. При цьому повноваження НКРЕКП розширюються з метою забезпечення контролю і моніторингу незалежності нового оператора ГТС. Рішення парламентського комітету є особливо важливим, враховуючи, що реформа галузі, спрямована на побудову прозорих відносин в енергетиці, відбувається в умовах активного опору з боку представників старих еліт, які десятиліттями отримували корупційну ренту, нерідко діяли в інтересах Російської Федерації і прагнуть повернути старі підходи до роботи українського ринку газу.

«Я вдячний депутатам, які зробили надважливий для країни крок. Цю тему парламентарі попередніх скликань не наважувались навіть обговорювати. Після ухвалення законопроекту Верховною Радою Україна отримає можливість ефективно завершити процес анбандлінгу і посилить свої позиції на переговорах щодо продовження транзиту», – підкреслив Андрій Коболєв.

Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»


Інші новини