Нафтогаз вітає рішення НКРЕКП про відтермінування набрання чинності нової редакції Кодексу ГТС

27 липня на своєму засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення про перенесення з 1 серпня на 1 жовтня дати набрання чинності окремих положень нового Кодексу ГТС. Зокрема регулятор переніс на зазначену дату і запровадження добового балансування газу в Україні

27 липня на своєму засіданні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, прийняла рішення про перенесення з 1 серпня на 1 жовтня дати набрання чинності окремих положень нового Кодексу ГТС. Зокрема регулятор переніс на зазначену дату і запровадження добового балансування газу в Україні.

Це рішення регулятора дозволило уникнути колапсу на ринку постачання газу для соціальних категорій споживачів та завадило легалізації крадіжок газу недобросовісними учасниками ринку. Запровадження добового балансування на основі запропонованої версії Кодексу ГТС створило б суттєві ризики для функціонування газотранспортної системи та могло б створити загрозу для безперебійного транспортування газу територією України.

Нафтогаз вдячний НКРЕКП за ухвалене рішення і пропонує розглянути можливість затвердити новий Кодекс ГТС, заснований на європейських правилах та принципах, який забезпечить справедливий баланс інтересів усіх учасників ринку. Ухвалення такого кодексу сприятиме розвитку ефективного ринку газу в Україні і прискорить його інтеграцію з газовим ринком Євросоюзу.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини