Нафтогаз вважає порушення справи про банкрутство Чорноморнафтогазу незаконним

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вважає вчорашню ухвалу Господарського суду міста Києва щодо порушення справи про банкрутство державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» незаконною та такою, що може завдати шкоди інтересам держави

Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» вважає вчорашню ухвалу Господарського суду міста Києва щодо порушення справи про банкрутство державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» незаконною та такою, що може завдати шкоди інтересам держави. Чорноморнафтогаз планує оскаржити цю ухвалу в апеляційному порядку.

Ухвалу було винесено за заявою комерційної структури, якій Чорноморнафтогаз заборгував за обладнання, поставлене у 2012 році, близько 418 тис. грн.

Виносячи рішення щодо порушення справи про банкрутство, суд не взяв до уваги норми закону України «Про трубопровідний транспорт», згідно з якими «щодо державних підприємств, що провадять діяльність з транспортування магістральними трубопроводами і зберігання у підземних газосховищах, Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», дочірніх та заснованих нею підприємств … не може бути порушено справу про банкрутство».

Крім того, Чорноморнафтогаз міститься в Переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 № 83.

Довідково: у березні 2014 року внаслідок анексії Криму Російською Федерацією Чорноморнафтогаз втратив доступ до виробничих потужностей та газових родовищ на півострові та шельфі. На даний час товариство зареєстровано у Києві, вживає заходи щодо налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів та формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації. Збитки, завдані Чорноморнафтогазу анексією АР Крим, заявлені у позові Міністерства юстиції України до Російської Федерації щодо визнання незаконною окупації Криму та компенсації збитків, завданих цією окупацією (справа «Україна проти Росії»). Балансова вартість втрачених активів Товариства складає 14,9 млрд грн.
Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини