Нафтогаз виконає збільшену на 58% заявку Газпрому на транзит газу в ЄС, хоча Газпром не подав додатковий обсяг газу за 36 годин і не має резерву газу в українських ПСГ

ВАТ «Газпром» звернулося до НАК «Нафтогаз України» із заявкою на транзит 174,3 млн куб. м газу на 6 березня 2015 р

ВАТ «Газпром» звернулося до НАК «Нафтогаз України» із заявкою на транзит 174,3 млн куб. м газу на 6 березня 2015 р. Заявка на попередній день, 5 березня, становила 110,3 млн куб. м. Таким чином, заявка на транзит газу в ЄС збільшена Газпромом майже на 58% протягом однієї доби.

Згідно з технічною угодою між сторонами, допустимі відхилення добових обсягів від середньодобового складають на ГВС Ужгород не більше ± 4,5%, а на інших пунктах прийому газу на західному кордоні України - не більше ± 6,5%. Якщо заявка Газпрому перевищує зазначені вище допустимі відхилення, російська компанія повинна забезпечити наявність власного газу в ПСГ України для компенсації такого перевищення або поставити додатковий обсяг газу за 36 годин до передбачуваного виконання заявки.

Газпром не зберігає газ в українських ПСГ і не поставив таких додаткових обсягів газу. У випадку, якщо Газпром не компенсував перевищення допустимих відхилень одним із двох зазначених у контракті способів, українська сторона не несе відповідальності за виконання такої заявки. Тим не менш, Нафтогаз має намір виконати заявку на 6 березня в повному обсязі.

Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини