Нафтогаз виконав запити Міненерговугілля щодо плану передачі активів

Виконання жодного з пунктів плану, термін яких вже настав, не залежить від Нафтогазу. НАК «Нафтогаз України» вітає утворення комісії з розслідування фактів щодо виконання Плану реструктуризації компанії за постановою Кабінету міністрів ...

Виконання жодного з пунктів плану, термін яких вже настав, не залежить від Нафтогазу

НАК «Нафтогаз України» вітає утворення комісії з розслідування фактів щодо виконання Плану реструктуризації компанії за постановою Кабінету міністрів від 01.07.16 № 496, та сподівається на пришвидшення процесу виконання цього плану з боку відповідальних органів влади. Від якісної реалізації плану залежить не лише майбутнє української газотранспортної системи (ГТС) та ринку газу в Україні, а і позиція Нафтогазу у арбітражі проти ПАТ «Газпром».

З метою виконання пунктів 3 та 4 Плану реструктуризації 14 червня 2017 року протокольним рішенням Кабінет Міністрів прийняв до відома інформацію Міненерговугілля щодо аналізу активів, необхідних для ефективної роботи новоствореного ПАТ «Магістральні газопроводи України» (МГУ), попереднього переліку цих активів та плану їх передачі зазначеному товариству. Цим же протокольним рішенням деяким центральним органам влади, а також Нафтогазу, Укртрансгазу та МГУ було доручено забезпечити виконання плану передачі активів.

Пункт 5 плану передачі активів, зафіксованого протокольним рішенням, передбачає надання Міненерговугілля уточненого переліку майна. У той же час, Нафтогаз досі не отримав переліку активів, прийнятих до відома на засіданні Кабінету Міністрів 14 червня 2017 року. Нафтогазу невідомо про затвердження або незатвердження такого переліку Секретаріатом енергетичного співтовариства.

Відповідно, Нафтогаз направив Міненерговугілля перелік активів, достатніх для забезпечення, вже з першого дня після передачі, повної незалежності оператора ГТС згідно із законодавством ЄС та України, а також проходження сертифікації нового оператора в НКРЕКП за погодженням із Секретаріатом енергетичного співтовариства.

Таким чином, Нафтогаз зробив усе від нього залежне, щоб виконати вимогу надати уточнений перелік.

Якщо між переліками активів, складених Нафтогазом та Міненерговугілля є розбіжності, вони не є перешкодою для Міненерговугілля для виконання жодного із пунктів Плану реструктуризації або плану передачі активів до МГУ, який деталізує виконання пунктів 3 та 4 Плану реструктуризації. Обидва документи містять велику кількість дій з боку міністерств та інших відомств, які не потребують залучення Нафтогазу, але не виконуються.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини