Нафтогаз вимагатиме у міжнародних судах відшкодування понесених внаслідок російської окупації збитків та відновлення контролю над втраченими активами в Криму та на шельфі

Зокрема, за даними, підтвердженими міжнародними аудиторами, збиток Нафтогазу від припиненої діяльності у Криму лише за 2014 рік склав 13,8 млрд грн. Крім того, підтверджена аудиторами вартість втрачених активів у Криму становить 15,7 млрд грн.

НАК «Нафтогаз України» домагатиметься через міжнародні судові інституції відновлення контролю над активами, втраченими через російську окупацію Криму, та відшкодування усіх понесених збитків.

Зокрема, за даними, підтвердженими міжнародними аудиторами, збиток Нафтогазу від припиненої діяльності у Криму лише за 2014 рік склав 13,8 млрд грн. Крім того, підтверджена аудиторами вартість втрачених активів у Криму становить 15,7 млрд грн.

Нафтогаз втратив у Криму та на шельфі 15 родовищ нафти та газу, 3 перспективні площі покладів нафти та газу, Глібовське підземне газосховище, більше 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільчі станції, 29 одиниць плавзасобів, 4 плавучі бурові установки, серед яких дві сучасні високотехнологічні — «Петро Годованець» та «Незалежність», а також багато інших об’єктів виробничої інфраструктури.

Крім того, втрачена можливість вести розробку родовищ, які містять близько 50 млрд куб м газу, 3,5 млн тонн нафти та 1 млн тонн газоконденсату.

Довідково: Україна вважає АР Крим тимчасово окупованою територією, статус якої регулюється Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Згідно зі статтею 9 Закону, «будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом». Отже, будь-які рішення самопроголошеної кримської влади є юридично нікчемними і не мають правової сили.

Європейський суд з прав людини розглядає позов України проти Росії за поданням Міністерства юстиції України. Справа стосується визнання незаконною окупації АР Крим, компенсації збитків, завданих цією окупацією, фіксації порушення конституційних прав громадян під час захоплення влади в Криму Російською Федерацією і в подальшій діяльності так званої окупаційної влади. У позові заявлено про збитки, завдані, зокрема, 4000 суб’єктам господарювання, серед них і Державному акціонерному товариству «Чорноморнафтогаз». Термін подання пояснень за даним позовом подовжено Європейським судом до 31 грудня поточного року.

10 жовтня 2014 року Генеральна прокуратура України внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості щодо протиправного заволодіння майном Чорноморнафтогазу за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 206-2 Кримінального кодексу України та за фактом незаконного видобутку природного газу службовими особами Чєрноморнєфтєгазу за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України. Зокрема, в 2014 році Чорноморнафтогаз планував видобути 2,4 млрд куб. м природного газу, 58,5 тис. тонн газового конденсату та 7,2 тис. тонн нафти.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини