Нафтогаз виплатив кошти, залучені за кредитом ЄБРР у грудні-січні

16 травня НАК «Нафтогаз України» виплатила останній транш позики за поновлювальною кредитною лінією, узгодженою з ЄБРР минулого року.

16 травня НАК «Нафтогаз України» виплатила останній транш позики за поновлювальною кредитною лінією, узгодженою з ЄБРР минулого року. Протягом грудня 2015 року та січня 2016 року Нафтогаз повністю використав доступні кошти за кредитом у розмірі $300 млн. Виплати процентів та повернення кредиту відбулися вчасно.

Кредитна лінія продовжує діяти до 2018 року, і Нафтогаз зможе скористатися її коштами протягом наступних двох опалювальних сезонів.

«Співробітництво з ЄБРР в рамках цієї кредитної лінії є важливим для нас з багатьох причин. Завдяки цій співпраці не лише був закуплений газ, необхідний Україні для проходження опалювального періоду. Отримав необхідний імпульс процес реформування корпоративного управління на підприємствах державної форми власності. Крім того, ЄБРР проводить моніторинг впровадження нових стандартів звітності, прозорості, екологічної та соціальної відповідальності у Нафтогазі», – прокоментував голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Всього за минулий опалювальний сезон за кошти кредиту ЄБРР в Україну надішло 1,7 млрд куб. м газу. При цьому Нафтогаз частково фінансував договори, укладені за результатами процедур закупівлі за кредитні кошти ЄБРР, за власний рахунок.

Середньозважена вартість закупівлі газу в Європі за кредитні кошти в пункті поставки становила 193 дол./ткм. Постачальниками Нафтогазу за кошти кредиту ЄБРР були компанії Noble Clean Fuels Limited, Engie SA, Axpo Trading AG, E.ON Global Commodities SE та Eni trading&shipping S.p.A., визначені за результатами конкурсної процедури закупівель.

Довідково: кредитна лінія ЄБРР у розмірі $300 млн була відкрита у жовтні 2015 року та призначена для закупівлі газу на західному кордоні України. Однією з умов надання кредиту ЄБРР була реалізація Урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в Нафтогазі.

Позика ЄБРР є поновлювальним кредитом на 3 роки. Протягом цього строку Нафтогаз може погашати і знову позичати кошти в межах цієї суми, щоб профінансувати авансові закупівлі газу.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини