Нафтогаз забезпечить розробку плану модернізації ГТС

НАК «Нафтогаз України» поділяє занепокоєність в.о. голови парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського щодо відсутності чітких планів розвитку української ГТС

НАК «Нафтогаз України» поділяє занепокоєність в.о. голови парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександра Домбровського щодо відсутності чітких планів розвитку української ГТС. Це завдання мало б виконуватися новим оператором ГТС, однак, через суттєві затримки у виконанні урядового плану відокремлення оператора з боку відповідальних міністерств, для цього досі не створені необхідні умови. Зважаючи на це, Нафтогаз забезпечить розробку плану модернізації ГТС самостійно.

Пунктом 2 затвердженого плану анбандлінгу було передбачено, що до початку жовтня 2016 року МЕВПУ мало забезпечити впровадження структури корпоративного управління нового оператора відповідно до плану дій щодо його корпоративного управління. Це передбачало, зокрема, призначення наглядової ради із більшістю незалежних директорів та компетентного менеджменту. Одним із найперших завдань цього менеджменту мала б бути розробка довгострокового плану розвитку української ГТС, зокрема її модернізації. На жаль, уряд не лише не завершив виконання плану корпоративного управління нового оператора, але і не розпочав його реалізацію.

«Нафтогаз, як акціонер Укртрансгазу, забезпечує фінансування усіх обґрунтованих робіт для надійної роботи системи. Ми чекали на появу менеджменту нового оператора, але цього не відбувається, і подальше зволікання із прийняттям плану модернізації ГТС є неприпустимим», – зауважив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Менеджмент нового оператора ГТС мав також почати виконувати стандартні функції європейського оператора, що нині не виконуються ані Укртрансгазом, ані Нафтогазом. Здійснення цих функцій можливе до отримання рішення в Стокгольмі у арбітражному провадженні щодо контракту на транзит.

Нафтогаз залучив у якості менеджера проекту з анбандлінгу польський підрозділ PwC, який має практичний досвід проведення анбандлінгу за правилами ЄС у Польщі, Греції та Німеччині. В рамках цього проекту Нафтогаз буде працювати над тим, щоб на практиці розпочати процес анбандлінгу.

З постановою Кабінету Міністрів України «Про відокремлення діяльності з транспортування та зберігання (закачування, відбору) природного газу» можна ознайомитись за цим посиланням.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини