Нафтогаз закликає місцеві органи влади економити природний газ та гроші споживачів

НАК «Нафтогаз України» доповіла Урядовому енергетичному штабу щодо збільшення використання природного газу в Україні у зв’язку з початком опалювального сезону.

НАК «Нафтогаз України» доповіла Урядовому енергетичному штабу щодо збільшення використання природного газу в Україні у зв’язку з початком опалювального сезону. Так, середньодобове використання газу підприємствами ТКЕ за тиждень з 12 по 18 жовтня становило близько 18,9 млн куб. м газу на добу (за тиждень з 5 по 11 жовтня — близько 5,9 млн куб. м газу на добу). При цьому в Нафтогазі наголосили, що через підвищення температури повітря в багатьох регіонах необхідності в використанні таких обсягів газу немає.

«Ми отримуємо скарги від громадян, що температура в квартирі зависока і доводиться відкривати вікна», — зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв. — Це означає, що громадянам доведеться оплачувати обсяги газу, які їм фактично не були потрібні. Крім того, ми без необхідності витрачаємо дорогоцінний газ, який знадобиться Україні в холодні зимові дні».

Деякі компанії, що виробляють тепло (теплокомуненерго та ТЕЦ), використовують зараз більше газу, ніж у дні з аналогічним рівнем температури повітря минулої осені. Так, середньодобова температура за 1-18 жовтня минулого року становила 10°С, за цей період 2015 року – 8°С. При цьому, за 18 днів жовтня цього року, зокрема, КП «Вінницяміськтеплоенерго» використало близько 3,8 млн куб. м газу (за аналогічний період минулого року – 1,5 млн куб. м). КП «Львівтеплоенерго» – 9,1 млн куб. м (за 1-18 жовтня 2014 року – 2,8 млн куб. м). Підприємства ТКЕ в Івано-Франківській області збільшили використання газу за 1-18 жовтня з 0,04 млн куб. м у 2014 році до 2,5 млн куб. м у 2015 році (використання газу зросло у 62 рази).

«Ми закликаємо місцеві органи влади, зокрема, губернаторів, мерів, міські та сільські ради, вжити належних заходів щодо зменшення використання газу недобросовісними тепловиками до обґрунтованого рівня, щоб громадянам та бюджету України не доводилося оплачувати обігрів вулиці. Це передбачає, зокрема, корегування температури теплоносія протягом доби, а саме, збільшення його температури вночі та зменшення вдень, відповідно до температури повітря. Ми також звернулись до Прем’єр-міністра України з проханням довести до місцевих органів влади завдання щодо дотримання оптимального режиму використання газу з урахуванням реальних температурних умов у кожному регіоні», — додав очільник Нафтогазу.

Теплокомуненерго та ТЕЦ є найбільшою категорією боржників Нафтогазу. Зокрема, станом на 14 жовтня 2015 року, сумарна заборгованість цих споживачів складала 19,6 млрд грн, в тому числі, 14,8 млрд грн – за газ для виробництва тепла та 4,8 млрд грн – за газ для виробництва електроенергії.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини