Нафтогаз закликає теплопостачальні підприємства надавати усі необхідні документи для реструктуризації заборгованості

Одним з дієвих інструментів врегулювання питання заборгованості підприємств ТКЕ комунальної форми власності є реструктуризація боргу, передбачена Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання ...

Напередодні початку нового опалювального сезону НАК «Натфогаз України» вживає активні заходи для врегулювання заборгованості підприємств теплоенергетики за використаний природний газ.

Одним з дієвих інструментів врегулювання питання заборгованості підприємств ТКЕ комунальної форми власності є реструктуризація боргу, передбачена Законом України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» від 03.11.2016 №1730-VIII.

Зокрема станом на сьогодні компанія розглянула звернення 65 теплопостачальних та теплогенеруючих підприємств та прийняла рішення:

- списати заборгованість в сумі понад 385 млн грн;

- реструктуризувати заборгованість в сумі близько 680 млн грн;

- списати заборгованість за умови повного виконання договору реструктуризації в сумі близько 325 млн грн.

Згідно з вимогами Закону, необхідною умовою укладання договору про реструктуризацію заборгованості підприємств ТКЕ комунальної форми власності є наявність гарантії його виконання, як виду забезпечення виконання зобов’язань боржника, з боку органів місцевого самоврядування.

Продемонструвавши готовність йти на зустріч виробникам тепла в частині реструктуризації їх заборгованості, Нафтогаз очікує такого ж відповідального ставлення до проходження опалювального сезону з боку самих підприємств ТКЕ та відповідних органів місцевого самоврядування.

З огляду на необхідність отримання гарантій Нафтогаз направив листи 38 теплопостачальним підприємствам, які включені до Реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі реструктуризації заборгованості. Нафтогаз повідомив вказані компанії про готовність укладання договору реструктуризації відповідно до чинного законодавства, яке передбачає надання гарантії органом місцевого самоврядування з укладанням відповідного договору.

Відсутність належним чином оформленої гарантії від місцевої влади фактично унеможливлює застосування передбачених законом механізмів реструктуризації та позбавляє Нафтогаз можливості виділяти номінації таким боржникам. Ненадання гарантій, виданих з дотриманням бюджетного законодавства з боку місцевої влади, загрожує вчасному початку та сталому проходженню опалювального сезону в окремих регіонах України.

Компанія ще раз закликає теплопостачальні підприємства та органи місцевого самоврядування прискорити оформлення гарантій з дотриманням всіх вимог чинного законодавства для підписання договорів про реструктуризацію заборгованості.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»Інші новини