Нафтогаз закликає великих виробників теплової енергії зробити інформацію щодо їхніх витрат прозорою

Більшість виробників тепла вчасно розраховуються за використаний газ та отримують номінації від Нафтогазу

Більшість виробників тепла вчасно розраховуються за використаний газ та отримують номінації від Нафтогазу

НАК «Нафтогаз України» занепокоєний останніми повідомленнями про аварії у тепломережах виробників теплової енергії, які не розраховуються з Нафтогазом за спожитий газ. Ці компанії не лише не оплатили значний обсяг використаного газу, але і не забезпечили належного стану теплових мереж. Нафтогаз пропонує боржникам зробити публічною інформацію щодо їхніх доходів та витрат протягом часу, коли накопичувалися ці борги.

У 2011 році Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким підприємствам, що виробляють теплову енергію, було списано 4,7 млрд грн боргу, а ще 0,9 млрд грн реструктуризовано. Станом на 1 червня 2016 року підприємства ТКЕ та ТЕЦ заборгували Нафтогазу понад 19,8 млрд грн.

«Ми купуємо газ на умовах передплати. Виробники тепла платять за нього після поставки. Деякі з них розраховуються вчасно, а деякі — роками накопичують борги. Для того, щоб Нафтогаз мав потрібні кошти на закупівлю газу для населення на наступний сезон, ці десятки мільярдів гривень дефіциту традиційно покривалися з держбюджету, тобто за рахунок платників податків. Ми прагнемо змінити цю ситуацію, та зробити так, щоб газ оплачували ті, хто його використав», — зауважив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Нафтогаз вживає всіх законних дій стягнення боргу з виробників теплової енергії, що накопичили заборгованість за використаний раніше газ. Теплокомуненерго є найбільшою та найпроблемнішою категорією боржників Нафтогазу.

«Є об’єктивні та суб’єктивні причини накопичення цих боргів. Ця проблема вимагає відвертого обговорення з громадськістю та експертним товариством. Очевидно, що можливість не платити за газ, якою довго користувалися великі тепловики, не призвела ані до збільшення надійності теплових мереж, ані до покращення сервісу для споживачів. Ми закликаємо виробників тепла розказати, на що вони витратили гроші споживачів з 2011 року і чому вони знов накопичили такий борг за газ. Якщо замовчувати цю ситуацію та перекладати борги тепловиків на Нафтогаз, ми не матимемо коштів на закупівлю газу, а споживачі — гідної якості обслуговування», — додав керівник Нафтогазу.

Нафтогаз продовжує вчасно забезпечувати газом усіх сумлінних платників у відповідності з чинними вимогами до постачальника, на якого покладено спеціальні обов’язки. З понад 1370 виробників тепла, які купували газ в Нафтогазу, майже 900 виробників тепла не мають заборгованості перед Нафтогазом, або їхня заборгованість складає менше 20 тис. грн. Ще понад 300 виробників тепла мають заборгованість меншу за 2 млн грн.

75% боргу тепловиків (за винятком Донецької, Луганської областей та Криму) станом на 1 червня накопичено 20 підприємствами, серед яких є як комунальні, так і приватні компанії. Ці виробники тепла заборгували Нафтогазу від 100 млн грн до 1,3 млрд грн.
Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини