Нафтогаз закликає виробників тепла поквапитись з укладанням договорів

НАК «Нафтогаз України» має достатні запаси газу для безперебійного постачання газу споживачам, що підпадають під дію Положення про покладання спеціальних обов\'язків, протягом усього опалювального сезону

НАК «Нафтогаз України» має достатні запаси газу для безперебійного постачання газу споживачам, що підпадають під дію Положення про покладання спеціальних обов'язків, протягом усього опалювального сезону. Компанія закликає усіх виробників тепла, які планують закупати паливо у Нафтогазу, своєчасно укласти договори на постачання газу.

Нафтогаз надає номінації усім виробникам тепла, з якими має оформлені договірні відносини та які відповідають встановленим законодавством критеріям. Ці підприємства вже можуть постачати тепло споживачам.

Укладення договорів триває

У липні та серпні 2016 року Нафтогаз розіслав понад 1300 договорів на постачання газу для виробництва тепла для населення. Багато виробників тепла не скористалися можливістю укласти договір завчасно та надіслали документи лише у жовтні.

Станом на 11 жовтня Нафтогаз отримав понад 1000 договорів, з яких вже підписано близько 800. Ще близько 250 договорів перебуває в процесі обробки та погодження, у тому числі, з Державною фінансовою інспекцією. Ще близько 300 договорів наразі не надійшли до Нафтогазу.

Зі 190 найбільших компаній, які використовують 97% загального обсягу газу для виробництва тепла, договори з Нафтогазом уклали 107 підприємств. Решта або не встигли надіслати договори, або мають намір купувати газ у інших постачальників.

Номінації не надаються при порушенні вимог законодавства

Окремі компанії намагаються отримати ліміти на постачання газу, не виконуючи вимог законодавства.

Зокрема, КП «Дніпропетровські теплові мережі», маючи заборгованість перед Нафтогазом близько 700 млн. грн, розділилося на дві компанії та розподілило між ними виробничі потужності і майно. Зобов’язання перед Нафтогазом при цьому не були передані новим компаніям. Згідно з вимогами закону України «Про теплопостачання», Нафтогаз у таких випадках не має права укладати договори без врегулювання питання правонаступництва.


Управління по зв'язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини