Нафтогаз закликає виробників тепла якнайшвидше укласти договори на постачання газу

НАК «Нафтогаз України» закликає виробників теплової енергії якнайшвидше укласти договори на постачання природного газу в опалювальному сезоні 2019-2020 років. Проекти відповідних договорів вже розіслані електронною поштою всім тепловиробникам та ...

НАК «Нафтогаз України» закликає виробників теплової енергії якнайшвидше укласти договори на постачання природного газу в опалювальному сезоні 2019-2020 років.

Проекти відповідних договорів вже розіслані електронною поштою всім тепловиробникам та оприлюднені на сайті Нафтогазу – з ними можна ознайомитися в розділі «Продаж/ закупівля газу».

Від своєчасного укладання угод з Нафтогазом та включення виробників теплової енергії до Реєстру споживачів залежить вчасний початок ними опалювального сезону та поява тепла в домівках одразу з настанням холодів.

У разі виникнення будь-яких запитань щодо укладання договорів на постачання природного газу, Нафтогаз просить звертатися за телефонами, вказаними на сайті.

Нафтогаз звертає увагу, що компанія очікує на прийняття НКРЕКП постанови «Про внесення змін до правил постачання природного газу», яка дозволить не застосовувати фінансові санкції до підприємств-виробників теплової енергії (в т.ч. ОСББ з власними котельнями), фактичне споживання газу якими відхиляється від замовлених обсягів. Після прийняття цієї постанови Нафтогаз планує внести відповідні зміни в договори з тепловиробниками. Для уникнення додаткового фінансового навантаження на тепловиробників, наразі граничний розмір допустимого відхилення фактичного споживання газу від замовлених обсягів змінено з 5 на 10%.

Довідково: урядова постанова № 867 передбачає, що обов’язковими умовами постачання газу виробникам тепла є:

· підписання договору з Нафтогазом відповідно до законодавства;

· виконання хоча б однієї з умов нижче:

- дотримання рівня розрахунків не нижче 90% (з урахуванням непрофінансованих пільг і субсидій та без урахування штрафних санкцій); або

- укладення з Нафтогазом та виконання договору про реструктуризацію заборгованості за спожитий природний газ у рамках реалізації Закону України від 3 листопада 2016 року № 1730-VIII «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії»; або

- погодження з Нафтогазом та виконавчим органом місцевої ради графіку погашення заборгованості до 2021 року, його дотримання та сплата поточних платежів.

Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини