Нафтогаз закупив 1,8 млрд куб. м газу в п’яти європейських постачальників за кошти кредиту ЄБРР

Загальна вартість 18 укладених договорів склала $359 млн, з яких $300 млн – кошти кредитної лінії і $59 млн – власні кошти Нафтогазу. Усі п’ять постачальників були відібрані в рамках процедури попереднього відбору ЄБРР, яка завершилась у червні 2017 року

Протягом липня-вересня 2017 року НАК «Нафтогаз України» здійснив закупівлю природного газу у компаній Axpo Trading AG, CEZ a.s., Engie SA, RWE Supply & Trading GmbH та Uniper Global Commodities SE у рамках третього раунду використання коштів поновлювальної кредитної лінії Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Загальна вартість 18 укладених договорів склала $359 млн, з яких $300 млн – кошти кредитної лінії і $59 млн – власні кошти Нафтогазу.

Усі п’ять постачальників були відібрані в рамках процедури попереднього відбору ЄБРР, яка завершилась у червні 2017 року.

Середньозважена ціна контрактів у пункті постачання склала $203 за тис. куб. м.

Довідково: з грудня 2015 року по березень 2016 року Нафтогаз за кошти кредитної лінії ЄБРР закупив 1,7 млрд куб. м газу у п’яти постачальників, з серпня по жовтень 2016 року за кошти кредитної лінії було закуплено 1,8 млрд куб. м газу у шести постачальників.

Кредитна лінія ЄБРР у розмірі $300 млн була відкрита у жовтні 2015 року та призначена для закупівлі газу на західному кордоні України. Однією з умов надання кредиту ЄБРР була реалізація урядом України плану дій щодо реформи корпоративного управління в Нафтогазі.

Позика ЄБРР є поновлювальним кредитом на 3 роки. Протягом цього строку Нафтогаз може погашати і знову позичати кошти в межах зазначеної суми, щоб профінансувати закупівлі газу з ЄС.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини