Нафтогаз залучив незалежного аудитора для розслідування операцій з потенційним конфліктом інтересів

За рекомендацією Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» проводить розслідування операцій з продажу Нафтогазом газу компанії ТОВ «ЕРУ Трейдинг» у 4 кварталі 2018 року через можливий конфлікт інтересів у діях Андрія Фаворова, якого нещодавно призначили керівником інтегрованого газового бізнесу ...

За рекомендацією Наглядової ради НАК «Нафтогаз України» проводить розслідування операцій з продажу Нафтогазом газу компанії ТОВ «ЕРУ Трейдинг» у 4 кварталі 2018 року через можливий конфлікт інтересів у діях Андрія Фаворова, якого нещодавно призначили керівником інтегрованого газового бізнесу Групи Нафтогаз. Раніше виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко подав запит на розслідування до служби комплаєнсу компанії та комітету наглядової ради з етики та анбандлінгу.

Додатково до стандартних внутрішніх процедур перевірки, Нафтогаз залучив незалежного аудитора-розслідувача. Зараз експерти аналізують можливу наявність конфлікту інтересів та дають оцінку окремим операціям, щодо яких виникла підозра у відхиленні від стандартних ринкових практик.

«Нафтогаз запровадив систему внутрішнього контролю, яка відповідає принципам корпоративного управління ОЕСР та нульової толерантності до корупції. Наглядова рада врахувала думку служби комплаєнсу та зробить остаточні висновки за результатами незалежного аудиторського розслідування. Компанія повідомить громадськість про висновки наглядової ради», — сказав голова комітету наглядової ради з аудиту та ризиків Бруно Лескуа.

Довідка: Операції, щодо яких виникли питання, відбулися у 4 кварталі 2018 року та стосувалися продажу газу ЕРУ Трейдинг за цінами начебто нижчими за ринкові. До приходу в Нафтогаз наприкінці листопада 2018 року Андрій Фаворов був керуючим директором та партнером в ЕРУ Трейдинг, одному з найбільших приватних газових трейдерів України. Проведене службою комплаєнсу Нафтогазу внутрішнє розслідування встановило, що Андрій Фаворов не мав конфлікту інтересів, оскільки він продав свою частку в ЕРУ Трейдинг, до того як обійняв посаду в Нафтогазі.

 
Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

 

Інші новини