Нафтогаз звернувся до Європейської Комісії щодо створення моніторингової місії з транзиту газу у зв'язку з падінням тиску в ГТС на російській стороні

НАК «Нафтогаз України» звернулась до Європейської Комісії з проханням розглянути питання про створення моніторингової місії для перевірки фактів значних перепадів тиску в російській газотранспортній системі на вході в газотранспортну систему України.

НАК «Нафтогаз України» звернулась до Європейської Комісії з проханням розглянути питання про створення моніторингової місії для перевірки фактів значних перепадів тиску в російській газотранспортній системі на вході в газотранспортну систему України. Ця пропозиція була надіслана Нафтогазом вчора в листі Марошу Шефчовичу, віце-президенту Європейської Комісії з питань енергетики, а також Секретаріату Енергетичного Співтовариства.

Протягом останніх декількох днів ПАТ «Укртрансгаз» фіксувало поступове зниження тиску в ГТС на російській стороні. Зокрема, тиск на газовимірювальній станції Суджа, ключовому пункті входу російського газу, який транспортується до ЄС територією України, зменшився з 63,5 атм 19 липня до 52,3 атм 26 липня. Відповідно до контракту російський оператор зобов'язаний підтримувати тиск не менш ніж 60 атм в цьому пункті виходу. Схоже падіння тиску також було зафіксовано на газовимірювальній станції Писарівка, другому за величиною пункті надходження газу з Росії.

Таку ж тривожну ситуацію було зафіксовано Укртрансгазом в останній тиждень червня 2016 року. Компанія не отримала будь-яких попереджень або пояснень з боку Газпрому. Такі випадки падіння тиску і очевидна відсутність співпраці з боку російського оператора є технічним викликом, що ставить під загрозу стабільність транзиту російського газу до ЄС.

Нафтогаз впевнений, що така ситуація вимагає всебічного обговорення за участі представників Європейської Комісії та вважає за доцільне розглянути питання про застосування передбачених процедур, в тому числі, відповідно до прийнятого на 25-й конференції Енергетичної Хартії рішення щодо Механізму раннього попередження (ССDEC2014 (14) TTG).


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини