Наглядова рада оновила склад правління Нафтогазу

20 січня наглядова рада НАК «Нафтогаз України», діючи на підставі ЗУ «Про акціонерні товариства», оновила склад правління компанії

20 січня наглядова рада НАК «Нафтогаз України», діючи на підставі ЗУ «Про акціонерні товариства», оновила склад правління компанії.

До складу правління увійшли: директор з юридичних питань Нафтогазу Ярослав Теклюк, фінансовий директор групи Нафтогаз Петер ван Дріл та виконавчий директор з трансформації групи Нафтогаз Отто Ватерландер. Натомість, наглядова рада припинила повноваження членів правління компанії — Юрія Колбушкіна та Миколи Гавриленка.

Зміни набули чинності з моменту ухвалення. Таким чином, до складу правління Нафтогазу наразі входять п’ять осіб: голова правління Андрій Коболєв, перший заступник голови правління Сергій Перелома, члени правління – Ярослав Теклюк, Петер ван Дріл та Отто Ватерландер.

Цими змінами наглядова рада підтримала прагнення голови правління Андрія Коболєва трансформувати Нафтогаз, підвищити його ефективність та продуктивність, посилити спроможність групи виконувати завдання акціонера. Як єдиний акціонер Нафтогазу Уряд України ставить за мету підвищення безпеки постачання природного газу та енергетичної незалежності, а також створення прозорого і конкурентного ринку газу.

Правління буде розглядати питання на рівні групи, які потребують обов’язкового рішення правління відповідно до Статуту. У структурі групи Нафтогаз більшість операційних рішень ухвалюватимуть керівники дивізіонів та директори групи за напрямами. Наразі група Нафтогаз створила дивізіон «Інтегрований газовий бізнес», дивізіон «Нафта», дивізіон «Технічне забезпечення» та дивізіон «Нова енергія». Нафтогаз вважає, що така нова структура допоможе пришвидшити реалізацію його стратегії, оскільки більше уваги приділятиметься запровадженню кращих світових практик, операційним цілям та підсумковим результатам.

Нафтогаз як єдиний акціонер також оновив статути АТ «Укртрансгаз», АТ «Укргазидобування», АТ «Укртранснафта», АТ «Укрспецтрансгаз», АТ ДАТ «Чорноморнафтогаз»: колегіальні виконавчі органи (правління і дирекції) заміняються на одноосібні органи управління.

«Ключовим елементом трансформації групи Нафтогаз є принцип персональної відповідальності. Це рішення наглядової ради є наступним важливим кроком на шляху до трансформації: тепер повноваження відповідатимуть обов’язкам керівників. Рішення прийматимуться у прозорий спосіб, а керівники стануть більш підзвітними», — підкреслив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв. Він впевнений, що ці рішення дозволять прискорити трансформацію Нафтогазу і забезпечити результати для народу України.

 
Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»

 

Інші новини