Наглядова рада Укрнафти розглянула фінансові питання товариства

Вчора, 13 квітня, відбулось засідання наглядової ради ПАТ «Укрнафта», на якому були розглянуті питання, пов\'язані із реорганізацією підрозділів, заходами з фінансового оздоровлення ...

Вчора, 13 квітня, відбулось засідання наглядової ради ПАТ «Укрнафта», на якому були розглянуті питання, пов'язані із реорганізацією підрозділів, заходами з фінансового оздоровлення та розробкою плану санації товариства.

Прилуцьке управління бурових робіт Укрнафти було вирішено перейменувати на філію «Укрнафта Буріння» та реорганізувати Охтирське та Прикарпатське управління бурових робіт шляхом їх приєднання до новоствореної філії «Укрнафта Буріння». Реорганізацію вирішено здійснювати без примусового звільнення працівників.

Крім того, наглядова рада вирішила створити управляючий комітет як дорадчий орган з питань реструктуризації фінансового стану Укрнафти, до якого будуть входити представники акціонерів та представники Укрнафти.

З метою оцінки перспектив оздоровлення товариства шляхом досудової санації наглядова рада доручила голові правління Укрнафти Марку Роллінсу звернутись до Державної фіскальної служби щодо практичних та юридичних можливостей реалізації цього плану. В рамках альтернативного підходу до погашення податкової заборгованості, наглядова рада доручила Марку Роллінсу сформувати технічне завдання для залучення консультантів з оцінки майна та запасів вуглеводнів і юридичних консультантів, які мають розробити план заходів з реалізації майна Укрнафти з метою погашення її податкової заборгованості. Голова правління має передати відповідні пропозиції на розгляд управляючого комітету.

Наглядова рада також погодилась з пропозиціями правління товариства щодо змін порядку продажу нафти та газового конденсату, для чого голові правління товариства було доручено підготувати звернення до Кабінету Міністрів України з пропозиціями змін до відповідних законодавчих актів з метою надання Укрнафті можливості здійснювати експортний продаж власної нафти та газового конденсату.

У березні поточного року ПАТ «Укртатнафта», яке володіє єдиним в Україні діючим нафтопереробним заводом (Кременчуцьким НПЗ), відмовилось приймати нафту, вироблену Укрнафтою. Укртатнафта мотивує відмову переходом на переробку азербайджанської нафти сорту Azeri для виробництва нафтопродуктів стандарту «Євро-5», що, за даними товариства, унеможливлює переробку сировини Укрнафти.

Нафтогазу належить 50%+1 акція Укрнафти.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини