Наглядова рада Укрнафти визнала наявність ознак неплатоспроможності підприємства та прийняла рішення про скликання загальних зборів акціонерів

Вчора у головному офісі НАК «Нафтогаз України» відбулося засідання наглядової ради ПАТ «Укрнафта»

Вчора у головному офісі НАК «Нафтогаз України» відбулося засідання наглядової ради ПАТ «Укрнафта».

Наглядова рада визнала наявність ознак неплатоспроможності Укрнафти (далі – товариство) та необхідність вжиття заходів, направлених на фінансове оздоровлення та відновлення платоспроможності товариства.

Зокрема, було прийняте рішення про підготовку до ініціювання процедури санації Укрнафти до порушення провадження у справі про банкрутство.

Наглядова рада доручила голові правління Укрнафти Марку Роллінсу провести переговори з Державною фіскальною службою України та отримати позицію податківців щодо можливостей погашення податкового боргу товариства, зокрема, реструктуризації боргу в рамках процедури санації.

Наглядова рада доручила голові правління Укрнафти надати всім членам наглядової ради консолідовану фінансову звітність товариства за 2015 рік, складену за МСФЗ та підтверджену незалежним аудитораом Укрнафти (ТОВ Аудиторська фірма «ПрайсвотерхаусКуперс (Аудит)»).

Наступне засідання, яке було призначено на 7 червня 2016 року, розгляне консолідовану фінансову звітність товариства за обов’язкової участі представника незалежного аудитора.

Наглядова рада доручила правлінню товариства надати повну інформацію та письмові пояснення стосовно операцій з продажу сирої нафти та проведення попередніх оплат за нафтопродукти у 2015 році, щодо яких аудитор Укрнафти не зміг отримати достатніх та прийнятних аудиторських доказів.

Правління товариства отримало завдання обрати на тендері одну із загальновизнаних аудиторських фірм для проведення спеціальноі перевірки (Forensic Audit) при здійсненні окремих господарських операцій з продажу сирої нафти та проведення попередніх оплат за нафтопродукти у 2015 році.

Крім того, голова правління товариства зобов’язаний надати наглядовій раді документи, що міститимуть повний перелік і аналіз кредиторів.

Загальні збори акціонерів товариства призначені на 7 липня 2016 року. Порядок денний загальних зборів акціонерів, зокрема, передбачає розгляд звіту правління та наглядової ради товариства за 2015 рік, а також звіту та висновків ревізійної комісії.

Крім того, збори мають обрати новий склад наглядової ради та ревізійноі комісіі та дати згоду на ініціювання процедури санації товариства до порушення провадження у справі про банкрутство та визначення основних умов проведення досудової санації.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини