НАК “Нафтогаз України” доручила ДК “Газ України” не продовжувати дію договорів на постачання газу з підприємствами ТКЕ-боржниками

Сьогодні в центральному офісі НАК “Нафтогаз України” під головуванням голови правління Компанії Олега Дубини відбулася нарада за участі керівників підприємств ТКЕ та товариств з газопостачання та газифікації (облгазів) з питань підготовки до проведення опалювального сезону 2008-09 рр.

Олег Дубина повідомив учасникам наради про доручення НАК “Нафтогаз України” ДК “Газ України” не продовжувати дію договорів на постачання природного газу підприємствам ТКЕ, що мають заборгованість за спожите паливо. У разі не погашення заборгованості ДК “Газ України” не матиме юридичних підстав для виділення лімітів природного газу підприємствам боржникам. Керівники облгазів були попереджені про персональну відповідальність у разі здійснення бездоговірного споживання природного газу.

Враховуючи стан та динаміку розрахунків підприємств ТКЕ, станом на 25 вересня лише підприємства Одеської, Миколаївської областей та м. Києва можуть отримати відповідні ліміти газу для своєчасного початку опалювального сезону.

НАК “Нафтогаз України” в черговий раз звертає увагу керівників підприємств комунальної теплоенергетики та місцевих органів влади на те, що значна заборгованість підприємств ТКЕ фактично зриває підготовку до нового опалювального сезону та суттєво ускладнює закупівлю Компанією природного газу для закачування до підземних сховищ, що має гарантувати стабільне газопостачання всіх споживачів протягом зими 2008-09 рр.

Довідка: Загальна заборгованість підприємств ТКЕ за спожитий газ складає 3,46 млрд. грн., з них 1,8 млрд. грн. – заборгованість за опалювальний сезон 2007-08 рр. Найбільше заборгували за природний газ теплопостачальники Харківської (328,6 млн. грн.), Донецької (290,8 млн. грн.), Дніпропетровської (259,2 млн. грн.), Луганської (151,8 млн. грн.) областей.
 

Прес-центр НАК “Нафтогаз України”

Інші новини