НАК “Нафтогаз України” доручила перевірити роботу облгазів у зв’язку із збільшенням кількості нещасних випадків при користуванні природним газом у побуті

З початком осінньо-зимового сезону відбулося різке збільшення надзвичайних випадків при користуванні газом у побуті. У жовтні-листопаді 2006 року сталося 14 нещасних випадків, під час яких 36 осіб травмовано, з них – 28 смертельно, через отруєння чадним газом.

11 грудня у с. Орджонікідзе Феодосійського району АР Крим під час підключення споживачів до газової мережі стався вибух газоповітряної суміші. Внаслідок вибуху отримав опіки слюсар ЗАТ “Теодосія” та була пошкоджена квартира у п’ятиповерховому будинку.

Більшість нещасних випадків пов’язані з порушенням правил безпеки при використанні газу в побуті: самовільному підключенні приладів до газових мереж, перебудові димових та вентиляційних систем, перенесенні квартирних газопроводів і газових приладів, а також експлуатації несправного газового обладнання. Однією з причин збільшення кількості нещасних випадків є погіршення технічного стану житлового фонду.

Незадовільний стан дисципліни при дотриманні правил безпеки демонструють приватні газорозподільні товариства, а також ті, у яких держава має міноритарні пакети акцій. Саме у таких газорозподільних товариствах зафіксовано значну кількість надзвичайних випадків при користування газом у побуті.

З метою попередження аварій та нещасних випадків при використанні природного та зрідженого газів у побуті НАК “Нафтогаз України” доручила ДК “Газ України” перевірити організацію роботи підприємств з газопостачання та газифікації щодо проведення технічного обслуговування і безпечної експлуатації внутрішньобудинкових систем газопостачання житлових будинків та не допускати подальшу експлуатацію газових приладів та обладнання, які знаходяться в аварійному стані.

Довідка: ЗАТ “Теодосія” є приватним газорозподільним підприємством, яке має ліцензію на транспортування природного газу споживачам частини м. Феодосія.

Станом на 1 грудня 2006 року кількість потерпілих від надзвичайних випадків при користуванні природним газом збільшилася майже вдвічі у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За 11 місяців при використанні газу у побуті сталося 59 нещасних випадків, внаслідок яких постраждали 133 особи, з них – 82 смертельно.

Інші новини