НАК “Нафтогаз України” готова до збільшення обсягів імпорту природного газу з Туркменістану

Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” готова до збільшення обсягів імпорту природного газу з Туркменістану, заявив сьогодні під час виступу на конференції “Нафта та газ Туркменістану 2004” перший заступник голови правління Компанії Вадим Чупрун.

“Україна й надалі бачить себе провідним споживачем туркменського газу, – зазначив Вадим Чупрун. – “Нафтогаз України” вже уклав відповідну 25-річну угоду з компанією RosUkrEnergo AG, яка передбачає збільшення надходжень природного газу з нинішніх 44 до 60 мільярдів куб. м на рік у 2007-2028 роках”.

“Нафтогаз України” вже розпочав підготовчі роботи по розширенню вхідної потужності газотранспортної системи України з туркменського напрямку. Будівництво нового газопроводу Новопсков-Ужгород у рамках Міжнародного газотранспортного консорціуму значно збільшить можливості України з імпорту та транзиту туркменського природного газу” ,- наголосив у своєму виступі Вадим Чупрун.

За словами Чупруна, “Україна й надалі активно сприятиме розвитку газотранспортної системи Туркменістану”. “Протягом останніх років українські підрядні організації здійснили значний обсяг робіт з проектування, будівництва та модернізації об’єктів газової галузі, зокрема газопроводу “Казанджик-Кизил-Арват”; компресорних станцій “Котур-Тепе”, “Каахка”, “Дарьялик”; надпотужної газліфтної станції “Сердар”; унікальних газопроводів-переходів через р. Амудар’я та інших об’єктів” ,- підкреслив перший заступник голови правління “Нафтогазу”.

“Україна готова підтримати будь-які проекти туркменської сторони щодо розвиту газотранспортної системи Середня Азія – Центр (САЦ) або створення нових маршрутів постачання туркменського газу в напрямку України,” – заявив В. Чупрун. Він нагадав, що система САЦ проектувалася київським інститутом “ВНІПІтрансгаз”, який володіє усіма можливостями для підготовки проекту її реабілітації та розвитку.

В. Чупрун також підтвердив зацікавленість української сторони у реалізації проектів, що передбачають геологорозвідувальні роботи, облаштування та розробку родовищ на території Туркменістану.

Довідка: Делегація “Нафтогазу України” бере участь у роботі 9-ої Міжнародній виставці та конференції “Нафта та газ Туркменістану 2004”. Учора голову правління Компанії Юрія Бойка прийняв Президент Туркменістану Сапармурат Ніязов.
 

Інші новини