НАК «Нафтогаз України» і Уряд емірату Фуджейра підписали Угоду про розвідку і видобуток енергоресурсів

26 січня 2005 року Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» і її партнер в регіоні - спільне підприємство Naftogas Middle East підписали з урядом емірату Фуджейра (Об'єднані Арабські Емірати) Угоду про розвідку і видобуток енергоресурсів.

Роботи по пошуку і видобуванню енергоресурсів в ОАЕ будуть проводитися на 4 блоках - двох на суші і двох на шельфі. У межах сухопутних блоків перспективні ресурси газу становлять 190 млрд. куб. м, газового конденсату - 87,4 млн. т. У межах офшорних блоків перспективні ресурси нафти становлять 1700 млн. тонн.

На першому етапі планується пробурити 2 пошукові і 4 розвідувальні свердловини. Загальні витрати на геологорозвідувальні роботи становитимуть $38,6 млн. Внаслідок пошуково-розвідувального буріння планується відкрити родовище із запасами газу 57 млрд. куб. м і конденсату - 26,2 млн. т. Загалом капітальні витрати на розвідку і розробку родовища становитимуть $191,8 млн., в тому числі на буріння експлуатаційних свердловин, промислове облаштування і невиробниче будівництво - $159,2 млн.

Проект роботи НАК «Нафтогаз України» в Об'єднаних Арабських Еміратах передбачає створення повного вертикально-інтегрованого циклу операцій по розвідці, видобутку, переробці, транспортуванню і збуту продукції. Це включає в себе також проведення реконструкції нафтопереробного заводу в еміраті Фуджейра і будівництво нафтопроводу Хабшан-Фуджейра.

Станом на сьогоднішній день НПЗ працює по давальницькій схемі переробки нафти і напівфабрикатів. Якість продуктів переробки не відповідає міжнародним стандартам. У модернізацію НПЗ необхідно вкласти $505 млн. до 2009 року з них в 2005 році повинно бути вкладено $24 млн.

Проект будівництва нафтопроводу Хабшан-Фуджейра довжиною 340 км з двома насосними станціями і нафтовим терміналом місткістю 1 млн. куб. м є логічним продовженням двох попередніх проектів по видобутку і переробці нафти і повинен замкнути виробничий цикл, забезпечивши транспортування нафтопродуктів. Загальна вартість проекту становитиме $346 млн. У цей час ведеться підготовка до заходів щодо вивчення майбутньої траси нафтопроводу.

Інші новини